• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Przegląd prasy. Banki ostrzegają przed hakerami

Przegląd prasy. Banki ostrzegają przed hakerami
Foto: Shutterstock Foto: Banki coraz częściej ostrzegają klientów przed pojawiającymi się cyber-zagrożeniami

Z bankowości internetowej korzysta już 15 mln Polaków, a blisko połowa z tej liczby wykonuje operacje finansowe przez aplikacje mobilne. W edukowaniu klientów pomagają media społecznościowe - pisze "Rzeczpospolita".

Za tempem, w jakim technologie wchodzą do naszych portfeli, musi nadążać dbałość o bezpieczeństwo – pisze dziennik.

Banki coraz częściej ostrzegają klientów przed pojawiającymi się cyber-zagrożeniami. Spełniają kluczową rolę w edukacji klientów na temat aktualnych cyber-zagrożeń oraz udostępniają narzędzia do bezpiecznego korzystania z aplikacji bankowych.

Badania Konfederacji Przedsiębiorstw Finansowych oraz firmy doradczej EY wskazują, że polskie instytucje finansowe w walce z nadużyciami coraz częściej sięgają po zaawansowane technologie IT.

Dbać o swoje

Eksperci zwracają jednak uwagę, że o cyberbezpieczeństwo muszą dbać również klienci. Po stronie klientów leży przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo urządzeń z których uzyskują dostęp do systemów bankowości elektronicznej. Powinny być one zabezpieczone aktualnym oprogramowaniem ochronnym.

Klienci muszą również dbać o to, by ich dane dostępu nie trafiły w niepowołane ręce oraz umieć odróżnić fałszywą stronę logowania do aplikacji bankowej od autentycznej.

 

Cyberwojna. Mit czy realne zagrożenie?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane