• rozwiń
  • WIG20 2369.70 +2.04%
  • WIG30 2704.85 +1.75%
  • WIG 60409.30 +1.57%
  • sWIG80 11509.31 +0.27%
  • mWIG40 4100.73 +0.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Bank stworzył klona. Doradza klientom

Roboty zamiast pracowników. Jedna czwarta firm w Polsce planuje automatyzację Odtwórz: Roboty zamiast pracowników. Jedna czwarta firm w Polsce planuje automatyzację
Roboty zamiast pracowników. Jedna czwarta firm w Polsce planuje automatyzację "Źródło: tvn24bis"

Szwajcarski bank UBS stworzył elektronicznego klona swojego głównego ekonomisty, który będzie udzielał inwestycyjnych porad klientom.

Bank inwestycyjny UBS testuje wykorzystanie realistycznego awatara Daniela Kalta, czyli swojego głównego ekonomisty, w spotkaniach z klientami. W ten sposób chce sprawić, aby ekspert mógł spotkać się z wieloma klientami jednocześnie za pomocą interaktywnego czatu wideo.

Realistyczny obraz

Awatar Kalta ma spotkać się w najbliższym czasie ze 100 klientami w oddziale banku w centrum Zurychu. Według doniesień Fortune.com obraz wyświetlany na ekranie jest tak realistyczny, że niektórzy klienci mogą uwierzyć, że rozmawiają z prawdziwym człowiekiem.

Klienci będą mogli uzyskać porady inwestycyjne, a udzielane im odpowiedzi będą ściśle kontrolowane. System został zaprogramowany tak, aby cyfrowy Kalt nie odpowiedział na żadne pytanie, których wcześniej nie udzielił prawdziwy Kalt.

Testy trwają

Bank UBS potwierdził, że prowadzi testy, ale nie zdradza jakie są ich dotychczasowe rezultaty. Dodaje też, że obecnie nie ma planów stworzenia kolejnych klonów.

"To projekt polegający na badaniu nowych technologii i odkrywaniu, w jaki sposób ludzie i maszyny będą mogły uzupełniać się w przyszłości. Chcemy zbadać, jak na na cyfrowych asystentów będą reagować klienci" - poinformował bank UBS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane