• rozwiń

Nowy atak na Facebooku. Nie klikaj w te linki, bo możesz stracić pieniądze

Darknet, czyli ciemna strona internetu Odtwórz: Darknet, czyli ciemna strona internetu
Darknet, czyli ciemna strona internetu "Źródło: TVN24 BiS"

Polscy użytkownicy Facebooka po raz kolejny znaleźli się na celowniku oszustów. W złośliwych wiadomościach cyberprzestępcy przesyłają linki, których otwarcie może zakończyć się kradzieżą loginów, haseł, a nawet zapisaniem do płatnej usługi SMS.

Jak wskazuje branżowy portal Niebezpiecznik.pl, jeśli ofiara kliknie w link podany w wiadomości, to w zależności od wariantu, zostanie przekierowana pod jeden z dwóch adresów. Pierwszy z nich wykrada login i hasło do Facebooka, a drugi numer telefonu.

Złośliwe wiadomości są rozsyłane przez Facebooka i Messengera. Po kliknięciu w link zostajemy przekierowani na stronę, na której, aby odblokować ukryte zdjęcie, należy wpisać numer telefonu.

 

 


74f43f63-fae2-4b29-b4d1-c5b1c4ae8e5b.jpe

 

 

"Jeśli ofiara numer poda i przepisze PIN z otrzymanego SMS-a, to zapisze się na płatną usługę SMS Premium" - ostrzegają eksperci Niebezpiecznika.

Zhakowane konto

Niebezpiecznik uspokaja, że jeśli nie kliknęliśmy w link i nie podaliśmy hasła czy numeru telefonu, nic nam nie grozi.

Jeżeli jednak padliśmy ofiarami oszustów, należy odwiedzić zakładkę "hacked" na stronie Facebooka i postępować zgodnie z instrukcją. W zakładce "bezpieczeństwo", dostępnej w ustawieniach konta, możemy wylogować atakującego nasze konto.

Ponadto eksperci radzą, aby zmienić hasło do konta i włączyć dwuskładnikowe logowanie. Dzięki uruchomieniu drugiej opcji będziemy wchodzić na nasze konto nie tylko z użyciem hasła, ale i kodu, który otrzymamy na telefon.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane