• rozwiń
  • WIG20 2335.86 -0.28%
  • WIG30 2669.69 -0.35%
  • WIG 60750.64 -0.29%
  • sWIG80 11965.06 +0.04%
  • mWIG40 4031.58 -0.49%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Świat czeka na nowego iPhone'a. Ale firma szykuje też inne niespodzianki

Świat czeka na nowego iPhone'a. Ale firma szykuje też inne niespodzianki
Foto: Shutterstock Foto: Czym zaskoczy Apple na środowej konferencji?

W środę szef Apple Tim Cook ma pokazać światu nowy model iPhone’a 6S. Ale prezentacja nowego smartfona wcale nie musi być najważniejszym wydarzeniem wieczoru. Branża plotkuje bowiem, że koncern z Cupertino może przedstawić również nowego iPada.

Sprzedaż iPadów leciała w dół przez sześć ostatnich kwartałów. Tendencja spadkowa wśród tych urządzeń i tabletów w ogóle rozpoczęła się, gdy na rynek zaczęły trafiać smartfony z większymi ekranami.

Będą kupować

Apple wydaje się nie przejmować spadkiem sprzedaży. Cook zauważył, że liczba ludzi, którzy twierdzą, że chcą kupić iPada, a jeszcze tego nie zrobiła wciąż jest duża.

Ponadto, świetnie sprzedaje się iPhone 6 Plus. Załamanie na rynku iPadów to więc po części wynik sukcesu największego ze smartfonów Apple.

To sprawia jednak, że firma Apple coraz bardziej uzależnia się od smartfonów. iPhone'y stanowią teraz prawie 2/3 sprzedaży giganta. Rok temu wartość ta wynosiła 50 proc.

Nie zabiorą sobie miejsca

I tutaj właśnie robi się miejsce na nowego iPada Pro lub iPada Air Plus (czy jakkolwiek ten gadżet będzie się nazywał) - urządzenia, który ma być czymś pomiędzy iPadem a komputerem Mac, któremu iPhone nie odbierze udziałów w rynku.

Apple wciąż walczy, aby ich komputery były obecne w biurach, ale tylko 29 proc. firm posiada co najmniej jednego Maca. W świecie biznesu większą popularnością cieszą się iPady i iPhone’y, jednak nie prezentują takiej siły jak laptopy i PC-ty oparte na systemie Windows.

Apple dąży do zmiany tego trendu i w tym celu nawiązał ostatnio współpracę z takimi gigantami w branży jak Intel oraz Cisco. Chce na ich plecach głębiej wejść w wiążące relacje z firmowymi działami IT.

Firma z Cupertino dodała także kilka potrzebnych funkcji do swojego oprogramowania iOS 9, takich jak nowa klawiaturę i możliwość uruchomienia dwóch aplikacji jednocześnie.

Potężny gadżet

Plotka głosi, że nowy iPad będzie miał 13 cali. W pakiecie z rysikiem takie urządzenie może być potężnym narzędziem w prowadzeniu biznesu.

Apple ma zaprezentować w środę kilka nowości w tym aktualizację Maca, Apple TV i Apple Watch. Ale to nowy iPad - drugi najlepiej sprzedający się produkt koncernu - może przykuć najwięcej uwagi i stać się prawdziwą gwiazdą wieczoru.

Nadchodzi nowy iPhone. 10 rzeczy, które wiemy o nim już teraz:Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane