• rozwiń

Ta emotikonka wywołuje emocje. Apple wezwany do "rozbrojenia"

Ta emotikonka wywołuje emocje. Apple wezwany do "rozbrojenia"

Firma Apple został wezwana do przemyślenia swojego planu zakładającego zamianę emotikonki rewolweru w znak pistoletu na wodę. Gigant z Cupertino zdecydował się na taki ruch ze względu na ostatnie strzelaniny w USA.

W nowym iOSie 10, który zadebiutuje we wrześniu, zobaczymy pakiet nowych emotikonek. Wśród nich znajdzie się znak zielonego pistoletu na wodę, który zastąpi znak rewolweru. Apple znany ze swojej liberalnej polityki i różnorodności, stoi na stanowisku, że emotikonki nie mogą nikogo obrażać ani nikomu zagrażać.

Jakie rozwiązanie

Witryna Emojipedia zauważa jednak, że symbol pistoletu na wodę, wysłany na urządzenie bez systemu iOS 10 i tak pojawi się u nadawcy jako znak rewolweru. - Chodzi o to, że emotikony wyglądają inaczej na różnych platformach i to powoduje zamieszanie - mówi w rozmowie z BBC Jeremy Burge z Emojipedii. A to może sprawić, że lkt

Jak podkreśla, "Apple posiada najbardziej znaczący zestaw emotikonek, których używają ludzie". Dlatego jego zdaniem, "firma ma obowiązek, by być ostrożną". Burge wskazuje, że wobec całego zamieszania, może okazać się, że jedynym rozwiązaniem będzie po prostu usunięcie znaku pistoletu z nowego pakietu emotikonek.

Już wcześniej, w ramach kampanii "rozbroić iPhone'a" pojawił się apel, aby w ogóle ikona broni została usunięta z systemu iOS.

Chociaż zasadność decyzji Apple'a nadal jest przedmiotem dyskusji, to w przeciwnym kierunku idzie Microsoft, który ogłosił w tym tygodniu, że znak pistoletu w ich systemie operacyjnym będzie jeszcze bardziej realistyczny niż obecnie.

Na blogu, firma podkreśliła, że emotikonka musi być "bardziej ludzka, bardziej osobista i bardziej wyrazista". Wskazując, że poprzedni projekt nie spełniał oczekiwań klientów.

 

Zobacz materiał "Faktów" TVN o zmianach dla użytkowników telefonów na kartę (25.07.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane