• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Apple Watch przypomni o przeglądzie, skontroluje klimatyzację i zaproponuje... aby przesiąść się z BMW do autobusu

Apple Watch przypomni o przeglądzie, skontroluje klimatyzację i zaproponuje... aby przesiąść się z BMW do autobusu
Foto: wikipedia.org/CC BY-SA 3.0 de/ M 93 Foto: Jedną z innowacji BMW i3 jest intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje dalszą podróż innym środkiem transportu

Apple Watch zsynchronizowany z BMW. Dzięki aplikacji BMW i Remote można za pomocą urządzenia Apple Watch kontrolować funkcje samochodów elektrycznych z serii i3. Program zapewni użytkownikom m.in. aktualną informację na temat stanu akumulatorów lub poziomu ich ładowania; pomoże także w nawigacji.

Aplikacja pozwala także na sprawdzenie, czy drzwi pojazdu zostały zamknięte i umożliwia  ustawienie optymalnej dla użytkownika temperatury wewnątrz pojazdu jeszcze zanim ten do niego wsiadł.

Zmień drogę z zegarkiem

Kierowca zostanie też poinformowany o zbliżającym się przeglądzie, czy konieczności wymiany klocków hamulcowych.

Jedną z innowacji BMW i3 jest intermodalny tryb planowania podróży, który w sytuacji utrudnienia ruchu sugeruje, by odbyć jej dalszy etap innym środkiem transportu. W tym celu wykorzystany zostanie też zegarek od Apple, który po zaparkowaniu auta prowadzi nawigację dalej, wykorzystując inne sposoby podróżowania, aż do osiągnięcia punktu docelowego.

Ta sama aplikacji pozwoli później trafić z powrotem do samochodu. Programem można sterować za pomocą gestów lub poprzez ekran dotykowy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane