• rozwiń

Apple Watch już niedługo w Polsce. Ceny od 1699 zł

Foto: PAP/EPA/ MONICA DAVEY Foto: W polskiej aplikacji Apple Store pojawiła się dedykowana podstrona z ofertą Apple Watch

W polskiej aplikacji Apple Store pojawiła się dedykowana podstrona z ofertą Apple Watch. Cena zegarka rozpoczyna się od 1699 zł. Na razie nie można jednak złożyć zamówienia na najnowszy gadżet Apple.

Na razie brak informacji na temat oficjalnej daty wprowadzenia inteligentnego zegarka na polski rynek. Eksperci przekonują jednak, że fakt opracowania polskiej strony produktu w oficjalnej aplikacji Apple, wskazuje na bliski czas wprowadzenia zegarka na polski rynek.

"Czekamy tylko na watchOS 2"

- Co prawda na polskiej stronie Apple nie ma jeszcze wzmianki o zegarku, ale jeśli uruchomimy aplikację Apple Store, która już od jakiegoś czasu jest dostępna w rodzimym App Store, naszym oczom pokaże się grafika i dedykowana podstrona zegarka w języku polskim - wyjaśnia Maciej Skrzypczak z iMagazine.

Za najtańszy model Sport będzie trzeba zapłacić 1699 zł (koperta 38 mm) i 1949 zł (koperta 42 mm). Ceny Watch ze stali nierdzewnej rozpoczynają się od 2999 zł. Najdroższy model z kopertą z 18-karatowego złota kosztuje od 47 tys. zł.

- Co prawda na razie żaden model nie jest dostępny, ale zapewne w niedalekiej przyszłości będzie można kupić go zarówno u Apple, jak i resellerów. Czekamy tylko na watchOS 2 z obsługą języka polskiego… oraz polską Siri - dodaje Skrzypczak.

Jakie funkcje?

Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty - 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały one wykonane.

Inteligentny zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika, czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Według producenta urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 18 godzin.

Zegarek trafił do sprzedaży 10 kwietnia 2015 r. w niewielkiej grupie krajów, wśród których nie znalazła się Polska.

Na początku września Apple pokazało nowe zabawki:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane