• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Apple Music ma podbić serca kochających muzykę. I pokonać konkurencję

Apple prezentuje Apple Music Odtwórz: Apple prezentuje Apple Music
Foto: Apple | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Apple Music | Video: Apple prezentuje Apple Music

Fani Apple z niecierpliwością czekali na ten moment. Na konferencji WWDC 2015 koncern spod znaku nadgryzionego jabłka zaprezentował kilka nowości, w tym serwis oferujący streaming muzyki, który ma konkurować ze Spotify.

Na poniedziałkowej konferencji w WWDC w San Francisco Apple zaprezentował kilka nowych usług.

Firma pokazała m.in. nowy system operacyjny, który będzie nosił nazwę OS X El Capitan. Lifting przeszła również przeglądarka Safari, która zyskała nowe funkcje.

Co ciekawe Apple wreszcie otwiera się na graczy, którym oferuje teraz lepszą grafikę dzięki technologii Metal.

Udoskonalony został też system iOS, a Siri - asystent i nawigator wiedzy - jest szybszy i wydajniejszy. Aktualizacje dotyczą też takich usług jak Car Play, Apple Pay i Apple Watch.

I wreszcie: na koniec gigant zaprezentował Apple Music, czyli serwis streamingujący muzykę, który wystartuje 30 czerwca.

 

Relacja minuta po minucie:

21.20 Konferencję kończy występ kanadyjskiego piosenkarza The Weeknd, który zaśpiewał swój nowy utwór "Can’t Feel My Face".

21:18 Apple Music będzie dostępny od 30 czerwca w ponad 100 krajach na iPhone'a, iPada i iPoda touch z iOS 8.4. Nie wiadomo, czy będzie dostępny w Polsce

21:17 Za korzystanie z Apple Music trzeba płacić 9,99 dolarów miesięczne. Firma przez pierwsze trzy miesiące udostępnia serwis za darmo.

21:16 Utwory można wybierać za pomocą Siri

21:07 Artyści mogą publikować w serwisie swoje najnowsze utwory, a także zdjęcia, teksty czy nowe remiksy

21:05 Radio Apple Music będzie nazywało się Beats One. Będzie grało 24 godziny na dobę

21:00 Na scenę wchodzi kanadyjski raper Drake.

20:46 Apple prezentuje Apple Music - serwis oferujący streaming muzyki! - Apple Music zmieni sposób w jaki odbieramy muzykę - zapowiada Tim Cook.

20:45 Konferencja zmierza do końca, ale... jest jeszcze jedna rzecz.

20:45 Kochamy muzykę - mówi Tim Cook. Ciekawe o co może mu chodzić? Napięcie sięga zenitu.

20:35 Nowości w zegarku to m.in. możliwość odtwarzania krótkich filmów, możliwość słuchania muzyki z wbudowanego w zegarek głośnika oraz możliwość używania mikrofonu. Będzie można także wysyłać z niego e-maile przez Siri. Zegarek będzie korzystał z Home Kit, co oznacza, że za jego pomocą można będzie wyłączyć światło lub zmniejszyć ogrzewanie.

20:30 Teraz nowości w Apple Watch i watchOS 2.

20:15 Milowy krok dla App Store. Sklep ma już 100 mld pobrań aplikacji. Przeciętny użytkownik posiada 119 aplikacji. Co sekundę z AppStore ściąganych jest 850 aplikacji.

20:10 Apple prezentuje Home Kit, dzięki któremu będzie możliwe sterowanie urządzeniami w domu za pomocą iPhone'a. Teraz wystarczy kilka kliknięć w telefonie, aby włączyć światło, zasłonić zasłony, włączyć ogrzewanie, czy zamknąć drzwi.

20:08 Car Play jest mądrzejszy i bezpieczniejszy. Teraz można z niego korzystać bezprzewodowo za pomocą iPhone'a.

20:05 Ogromne brawa na sali. Swift 2 będzie Open Source

20:02 SplitView będzie działać tylko na iPadzie Air 2

20:00 Teraz czas na nowości w iPadzie. Tablet ma nową klawiaturę QuickType, oznacza to, że pisanie będzie szybsze i łatwiejsze. Ulepszono multitasking - można uruchomić dwie aplikacje na raz i jednocześnie je przewijać w jednym widoku. Dzięki skrótom możliwe będzie szybkie i wygodne kopiowanie i wklejanie plików załączanie plików. Wystarcza do tego dwa palce

19:55 Kolejna aplikacja to News. Dzięki niej telefon sam znajdzie interesujące nas tematy na podstawie naszych zainteresowań. News to najnowsze artykuły, posty, historie i miliony tematów. To także łatwiejszy dostęp do magazynów. News pojawi się w USA, Wielkiej Brytanii i Australii.

 

19:52 Transit to nowa funkcja w Apple Maps. Aplikacja będzie obsługiwała zapytania dotyczące komunikacji miejskiej. Niestety, jeszcze nie w Polsce. Transit na razie będzie dostępny w Baltimore, Berlinie, Chicago, Londynie, Meksyku, Nowym Jorku, Filadelfii, San Francisco, Toronto, Waszyngtonie oraz 300 miastach w Chinach.

19:48 Kolejna nowość w iOS 9 to rozbudowany Notatnik. Będzie można w nim tworzyć listy zadań i dodawać zdjęcia. Notatnik będzie dostępny na Maca, iPada i iPhone'a. Dzięki iCloud listę zakupów możemy zrobić na komputerze, a w sklepie odczytać ją na smartfonie.

19:46 Bailey ogłosiła, że aplikacja "PassBook" zmienia nazwę na "Wallet".

19:45 Apple Pay w przyszłym miesiącu zawita do Wielkiej Brytanii. Za pomocą Apple Pay będzie tam można można płacić m.in. za transport publiczny.

19:44 Oto marki, które korzystają z Apple Pay.

19:43 Za pomocą Apple Pay będzie można płacić w przyszłym miesiącu w ponad milionie punktów w USA. System współpracuje ze wszystkimi głównymi operatorami kart: American Express, MasterCard, Visa i Discover.

19:41 Na scenę wchodzi Jennifer Bailey, która opowiada o Apple Pay.

19:35 Na iOS 9 Siri jest 40 proc. szybszy i 40 proc. bardziej dokładny. Za pomocą Siri możemy znaleźć zdjęcia lub filmy, ustawić przypomnienie i zapytać o jeszcze więcej wątków niż wcześniej. Asystent będzie także pokazywał czas potrzebny na dojazd do określonego miejsca, z uwzględnieniem natężenia ruchu na ulicach.

19:32 Czas iOS 9, który został udoskonalony od podstaw. Apple reklamuje go jako najbardziej zaawansowany system operacyjny telefonu.

19:30 Apple prezentuje Metal - grafikę, która daje aplikacjom niemal bezpośredni dostęp do GPU. Oznacza to szybszą i bardziej efektywną wydajność renderowania w całym systemie. Metal ma utorować drogę do nowych poziomów realizmu i szczegółowości w grach i innych aplikacjach.

19:27 Split View automatycznie ustawia obok siebie dwie aplikacje.

19:25 Inne ważne zmiany to: szybsze uruchamianie aplikacji, szybszy tryb podglądu dokumentów. Tryb pełnoekranowy w aplikacji Mail zyskał dodatkowe funkcje, jak na przykład pisanie nowych wiadomości w zakładkach.

19.20 Oto jedna ze zmian w Safari. Po kliknięciu w ikonę przypiętej strony otwiera się nowa karta przeglądarki.

19:10 Na scenę wchodzi Craig Federighi, który opowiada o nowym systemie operacyjnym Apple, który będzie nazywał się OS X El Capitan!

19:06 Zaczyna się! Na scenę wchodzi Tim Cook, szef Apple.

19:00 Konferencja rozpocznie się lada moment. Za chwilę dowiemy się, jakie nowe produkty i usługi zaprezentuje firma z Cupertino.

18:45 Sala pęka w szwach. A oto małe wyznanie miłości.

18:30 Media już gotowe

18:24 Na temat nowej usługi od wielu dni rozpisują się media na całym świecie. Ale tak naprawdę nikt nie wie czym będzie "jabłkowa" odpowiedź na Spotify. Tu pisaliśmy więcej na temat nowego pomysłu firmy.

 

18:00 Tłum gromadzi się przed wejściem na WWDC

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane