• rozwiń

Apple znów zrewolucjonizuje rynek muzyczny? Dziś ma pokazać swój nowy produkt

Apple znów zrewolucjonizuje rynek muzyczny? Dziś ma pokazać swój nowy produkt
Foto: TVN24 Biznes i Świat Foto: Czym zaskoczy Apple?

Fani nowych technologii na całym świecie zacierają ręce. Dziś konferencja Apple, na której firma pokaże swoje nowe produkty. Czego możemy się spodziewać?

Apple zazwyczaj nie mówi o swoich produktach zanim nie jest w stu procentach przygotowany do ich prezentacji. Amerykański gigant  potrafi jednak skutecznie podkręcać atmosferę przed premierami. Tak jest i tym razem. Konferencja zaplanowana jest na poniedziałkowy wieczór. Czego zatem możemy się spodziewać?

Kilka punktów

1. Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier jest nowy serwis oferujący streaming muzyki, który rzuci wyzwanie Spotify. Media spekulują, że dostęp do usługi opartej na przejętym w zeszłym roku Beats Music ma kosztować 10 dolarów miesięcznie. Ma też pojawić się wersja mobilna kompatybilna z Androidem. Według doniesień medialnych Apple intensywnie rozmawiał z gwiazdami muzyki, które mają udostępniać użytkownikom stworzone przez siebie playlisty.

"Business Insider" pisze, że będzie to "ważny krok" dla Apple’a, który chce podtrzymać swoją dominację na rynku muzyki cyfrowej, która trwa od czasu debiutu iTunes Music Store w 2003 roku. Zdaniem analityków serwis muzyczny nie będzie jednak kluczowym aktywem w portfelu Apple'a. Jeśli usługa znalazłaby 15 mln subskrybentów - tyle ma Spotify - będzie generować jedynie 1 proc. przychodów firmy - czytamy.

2. Rynek oczekuje też kolejnej dużej aktualizacji systemu operacyjnego dla iPhone’ów i iPadów - iOS 9.  System w nowej odsłonie ma stawiać na stabilność i bezpieczeństwo.

"Business Insider" zauważa także, że Apple zapowiedział duże unowocześnienie wirtualnej asystentki Siri. Zmiany mają dotknąć też Apple Maps. Wśród potencjalnych nowości wymienia się też możliwość dzielenia ekranu na iPadach, co ma umożliwić pracę na kilku aplikacjach jednocześnie.

3. Zmiany mają dotknąć też iMaców. Apple prawdopodobnie pokaże plany, które ma w kwestii komputerów osobistych. Fajerwerków nie należy się spodziewać - czytamy. Producent prawdopodobnie postawi na stabilność i użytkowość, ale też ułatwienia w komunikacji między iMakiem i innymi urządzeniami Apple.

4. Analitycy spodziewają się też nowości dotyczących Apple Watch. Mogą to być udoskonalone aplikacje. Wieczorem usłyszymy też prawdopodobnie o HomeKit - platformie tzw. inteligentnego domu. Apple zapowiedział jej powstanie w zeszłym roku.

"Business Insider" pisze, że nie należy spodziewać się przełomowych informacji dotyczących Apple TV.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane