• rozwiń

Temat: Gospodarka

Apple robi duży krok w kierunku aplikacji dla biznesu

Aplikacja podbija świat. Oddajemy prywatność za przerobione zdjęcie Odtwórz: Aplikacja podbija świat. Oddajemy prywatność za przerobione zdjęcie
Aplikacja podbija świat. Oddajemy prywatność za przerobione zdjęcie "Źródło: tvn24bis.pl"

Apple podpisało umowę o współpracy z Accenture. Firmy wspólnie będą pracowały nad stworzeniem oprogramowania biznesowego dla urządzeń mobilnych pracujących w systemie iOS.

Umowa opiewa na stworzenie wersji oprogramowania Accenture na urządzenia mobilne Apple oraz na dokonanie migracji starszego kodu do nowych struktur, by mógł stać się częścią nowych aplikacji.

Kontrola urządzeń

Accenture deklaruje, że będzie użytkowało platformę iOS do kontrolowania swoich struktur z zakresu "Internetu Rzeczy" (ang. Internet of Things), które oferuje klientom. Użytkowanie to ma umożliwiać kontrolę niektórych urządzeń IoT za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych aplikacji działających pod systemem iOS.

Celem współpracy jest przede wszystkim budowa serii wspólnego oprogramowania przeznaczonego dla klientów korporacyjnych, które będzie stanowiło kompleksowe rozwiązanie technologiczne. Ma to również na celu zwiększenie sprzedaży urządzeń Apple - podaje portal The Register.

- Bazując na naszym doświadczeniu w rozwoju aplikacji mobilnych, możemy śmiało stwierdzić, że iOS jest najlepszą platformą mobilną dla biznesu, i jesteśmy niezwykle podekscytowani możliwością współpracy z Apple - powiedział dyrektor Accenture, Pierre Nanterme. - Chcemy pomagać naszym klientom zmieniać metody pracy na nowocześniejsze przez połączenie naszego doświadczenia w technologii i pozycji lidera rynku, jaką ma Apple - dodał.

Ekspansja biznesowa

Umowa z Accenture to według The Register kolejny krok biznesowy, nad którym Apple długo pracowało, aby otworzyć sobie możliwości ekspansji na rynek rozwiązań biznesowych. Początek tej drogi miał miejsce w 2015 roku, gdy firma z Cupertino podpisała umowę z IBM, potem zaś z Cisco i Deloitte.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane