• rozwiń
  • WIG20 2321.41 +0.64%
  • WIG30 2656.21 +0.41%
  • WIG 60192.60 +0.36%
  • sWIG80 11866.81 -0.10%
  • mWIG40 4016.05 -0.51%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Apple na celowniku hakerów. Potężny atak w Chinach

Apple na celowniku hakerów. Potężny atak w Chinach
Foto: Shutterstock Foto: Apple zapewnił, że podjął kroki mające na celu usunięcie szkodliwego programu znajdującego się w wielu aplikacjach wykorzystywanych przez właścicieli iPhone'ów i iPad'ów w Chinach

Potężny cyberatak na właścicieli iPhone'ów i iPadów w Chinach. Hakerzy zainfekowali kod wielu popularnych aplikacji i mogli zbierać dane o ich użytkownikach.

To pierwszy atak na tak dużą skalę na Apple App Store. Koncern z Cupertino poinformował, że hakerzy osadzali złośliwy kod w popularnych aplikacjach, oferując tworzącym je deweloperom fałszywe oprogramowanie o nazwie Xcode.

W konsekwencji zainfekowana została m.in. bardzo popularne aplikacje WeChat czy Uber. Dane ich użytkowników z Chin trafiały do hakerów.

Rzeczniczka poinformowała, że aplikacje już zostały usunięte ze sklepu i obecnie pozostają niedostępne dla użytkowników Apple App Store.

- Usunęliśmy te aplikacje z App Store, ponieważ zostały stworzone za pomocą fałszywego oprogramowania - napisała w treści e-maila do BBC rzeczniczka Apple Christine Monaghan. - Obecnie współpracujemy z twórcami aplikacji tak, by mieć pewność, że w nowych aplikacjach zostanie wykorzystana właściwa wersja Xcode - dodała.

Problem został wykryty przez firmę Palo Alto Networks, która stale monitoruje podejrzaną aktywność na urządzeniach Apple'a.

Na początku września Apple pokazało nowe zabawki:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane