• rozwiń

Apple ma pierwszy patent na pojazd. To nie może być samochód

Apple ma pierwszy patent na pojazd. To nie może być samochód

Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) opublikował serię 80 nowo udzielonych patentów firmy Apple. Jeden z nich wyraźnie wskazuje, że firma z Cupertino może pracować nad pojazdem przyszłości, który zamiast kół ma gąsienice.

Apple zaskoczyło wszystkich, którzy spodziewali się, że firma pracuje nad autonomicznym samochodem osobowym. W styczniu korporacja zarejestrowała takie domeny jak "apple.car" czy "apple.auto", dając powody do kolejnych spekulacji na ten temat. Ale te plany firma odłożyła chyba nieco na bok. Przynajmniej tak wynika z pierwszego patentu Apple dotyczącego pojazdu.

Pojazd przegubowy

Patent dotyczy urządzenia sterowniczego dla pojazdu przegubowego, który porusza się na gąsienicach. Apple może więc pracować nad autobusem, tramwajem, pociągiem lub jakimś pojazdem dla wojska, np czołgiem lub amfibią.

Pojazd na rysunku patentowym wygląda trochę jak BvS 10 Viking. Jest to pancerna amfibia, używana m.in. przez Royal Marines, czyli formację brytyjskiej piechoty morskiej.

Transporter został opracowany przez szwedzkie przedsiębiorstwo BAE Systems Hägglunds, które teraz pracuje nad komercyjną wersją tego samego pojazdu. A jeżeli weźmiemy pod uwagę, że Szwedzi są cesjonariuszami patentu to znaczy, że coś musi być na rzeczy.

 

Zobacz, słabe wyniki Apple:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane