• rozwiń

Apple ma kłopoty: nie ściągniesz aplikacji, szwankuje też nowy system

Apple ma kłopoty: nie ściągniesz aplikacji, szwankuje też nowy system
Foto: shutterstock.com Foto: Użytkownicy zgłaszają problemy z aktualizacją systemu

Serwis Apple App Store i iTunes ma kłopoty z działaniem - pisze "Business Insider". Nie działają takie serwisy jak iTunes Store, iBooks Store i Mac App Store i dotyczy to wszystkich użytkowników, także z Polski. Normalnie funkcjonują Apple TV, iCloud i FaceTime.

Jak podała spółka Apple w oświadczeniu dla CNBC, przerwy w działaniu są spowodowane wewnętrznym błędem w Apple. "Przepraszamy naszych klientów za problemy z iTunes i innymi naszymi usługami. Przyczyną jest DNS w Apple. Pracujemy nad tym, aby wszystkie usługi były dostępne dla klientów tak szybko, jak to możliwe. Dziękujemy za cierpliwość" - głosi komunikat.

"Business Insider" pisze o różnych informacjach, które napływały ws. awarii. Serwis Next Web poinformował, że kłopoty są zależne od lokalizacji. Na przykład użytkownicy App Store w Indiach mogli ściągać aplikacje ze sklepu, ale niedostępne dla nich były utwory muzyczne. Obecnie także ta usługa ma być dostępna.

Inne kłopoty

Wydaje się, że to nie koniec kłopotów Apple. Użytkownicy urządzeń tej firmy skarżą się na problemy z najnowszą aktualizacją systemu iOS 8.2 - używanego w iPhone'ach, iPadach, iPodach. Aktualizacja zawiera dodatkowe aplikacje dotyczące zdrowia, poprawę stabilności systemu, poprawki i wsparcie dla Apple Watch.

Jak pisze "International Business Times"., użytkownicy sygnalizują jednak kilka nowych kłopotów, które pojawiły się wraz z nową aktualizacją.

Wraca kwestia długości życia baterii przy nowym systemie - czytamy. Użytkownicy skarżą się, że ich telefony rozładowują się szybciej niż w przypadku poprzednich wersji systemu, a opróżnienie baterii trwa zaledwie kilka godzin.

Wielu użytkowników problemy ze swoimi urządzeniami zgłasza do Apple Support Communities. Skarżą się na kłopoty z wiadomościami tekstowymi, z połączeniem Wi-Fi, na słaby odbiór sygnału komórkowego, problemy instalacyjne i wydajnościowe. 

Część użytkowników uważa jednak, że aktualizacja IOS 8.2 poprawiła wydajność baterii. Niektórzy zgłaszali problemy z przeglądarką internetową Safari.

Wielu użytkowników urządzeń spod znaku Apple'a skarżyło się na problemy na Twitterze.
Nowości

W poniedziałek szef Apple, Tim Cook, przedstawił długo oczekiwany "inteligentny zegarek" Apple Watch, który do sklepów ma trafić w kwietniu. Zapowiedziano też nowego MacBooka. Będzie miał tylko 13,1 mm grubości, ok. jednej czwartej mniej niż obecny MacBook Air, i zostanie wyposażony w wyświetlacz Retina o znacznie większej rozdzielczości. Akumulator, który będzie montowany w nowym notebooku, ma zapewnić energię elektryczną na cały dzień.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane