• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Apple chce dodatkowe 180 mln dolarów odszkodowania od Samsunga

Apple chce dodatkowe 180 mln dolarów odszkodowania od Samsunga
Foto: Shutterstock Foto: Rywalizacja Apple z Samsungiem toczy się na wielu polach

Apple "poprosił" w tym roku Samsunga o bardzo drogi prezent pod choinkę: dodatkowe 180 mln dolarów odszkodowania, wynikające z prowadzonej od dawna sprawy patentowej.

Zaledwie kilka tygodni po tym, jak Samsung zgodził się zapłacić Apple 548 mln dolarów za naruszenie patentów i wzorów Apple, koncern z Cupertino złożył w sądzie dokumenty twierdząc, że jego największy rywal jest mu winny dodatkowe 180 mln dolarów uzupełniającego odszkodowania i odsetek.

Groźny precedens?

Proces w sprawie patentowej pomiędzy dwoma gigantami zakończył się w 2012 roku i rzucił światło na projekty dotyczące najbardziej popularnych smartfonów. Sprawa w dużym stopniu poruszyła Dolinę Krzemową i całą branżę technologiczną, ponieważ obnażyła wewnętrzne funkcjonowanie dwóch wielkich firm, do tej pory skrywane w tajemnicy.

Sąd uznał, że Samsung naruszył patenty Apple i nakazał Koreańczykom wypłatę odszkodowania w wysokości miliarda dolarów. Później ta kwota stopniała prawie o połowę, do 548 mln dolarów.

Samsung odwołał się do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, argumentując, że wyrok stanowi precedens, który może zahamować innowacje, ponieważ potęguje obawy koncernów w zakresie problemów prawnych. Sąd nie zdecydował się, czy zaakceptować sprawę do rewizji.

W ub. roku Apple i Samsung zakopały topór wojenny w zagranicznych sprawach patentowych, ale nie w USA.

Co ciekawe Samsung dostarcza Apple procesory i ekrany dla iPhone'ów i iPadów. Tak więc, oba przedsiębiorstwa działają jako partnerzy w niektórych aspektach, mimo, że w tym samym czasie toczą spory na sali sądowej.

Nowe "zabawki" od Apple:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane