• rozwiń

Temat: Facebook

Facebook wrzuci na luz. Ułatwi dostęp użytkownikom z wolnym internetem

Facebook wrzuci na luz. Ułatwi dostęp użytkownikom z wolnym internetem
Foto: newsroom.fb.com Foto: Tak wygląda aplikacja Facebook Lite

Facebook Lite - tak będzie nazywała się nowa aplikacja, którą już oficjalnie zapowiedział Mark Zuckerberg, szef Facebooka. System ułatwi korzystanie z serwisu społecznościowego użytkownikom, którzy nie mają dostępu do szybkiego internetu.

Pierwszy raz Mark Zuckerberg mówił o stworzeniu aplikacji Facebook Lite w styczniu tego roku. Zapowiedział, że trwają prace nad systemem na urządzenia korzystające z oprogramowania Android, który będzie ważył niecały 1 MB.

Dla kogo?

Tak lekka aplikacja miała ułatwić korzystanie z Facebooka tym użytkownikom, którzy mają wolny internet, czyli przede wszystkim osobom mieszkającym w krajach rozwijających się. Na początku będzie można korzystać z niej w Azji, a następnie w Afryce, Ameryce Południowej i Europie.

Teraz Zuckerberg już oficjalnie potwierdził dostępność nowej aplikacji Facebook Lite. Czym się charakteryzuje? Otóż "lekki Facebook" zajmuje niecały 1 MB. Dla porównania tradycyjna aplikacja na Androida zajmuje aż 40 MB pamięci.

Ważne funkcje

Jednak nowa aplikacja to nie tylko "mała waga". System Facebook Lite ma również bardzo lekki interface, który wczytuje się dużo szybciej, bo nie zużywa zbyt wiele pamięci. Warto podkreślić, że aplikacja nie jest wybrakowana i zawiera najważniejsze funkcje.

Użytkownicy mogą korzystać z aktualnego strumienia wiadomości, zmieniać statusy i zdjęcia, a także odczytywać powiadomienia i wiadomości w komunikatorze Messenger, który nie jest oddzielną aplikacja, a został połączony z Facebook Lite.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane