• rozwiń

Debiutuje nowy Android. Na razie jest dostępny dla wybranych

Debiutuje nowy Android. Na razie jest dostępny dla wybranych
Foto: Shutterstock Foto: Google debiutuje z systemem Adroid 7.0 Nougat

Google udostępnił swój najnowszy system operacyjny Android 7.0 Nougat, który zawiera łącznie 250 nowych funkcji i usprawnień. Jednak na razie tylko nieliczni mogą z niego korzystać.

W pierwszej kolejności aktualizacja do systemu Android 7.0 Nougat jest dostępna dla użytkowników takich urządzeń jak: Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C i Android One. Pozostali będą musieli poczekać trochę dłużej, chociaż flagowe telefony, takie jak Samsung Galaxy S7, będą pierwsze w kolejce.

Google ogłosiło również, że Nougat zostanie zainstalowany w najnowszym koreańskim smartfonie LG V20, którego premiera odbędzie się 6 września.

Nowy Android

Główną zaletą nowego systemu jest możliwość uruchomienia dwóch aplikacji na raz na jednym ekranie (funkcja multi-windows). Będziemy więc mogli np. jednocześnie oglądać film na YouTube i wyszukiwać informacje w Google.

Wydajność urządzeń z nowym Androidem zapewnia platforma Vulkan API, która jest odpowiedzialna za poprawę interfejsu grafiki i sprawia, że procesor jest mniej obciążony podczas korzystania z gier. Oznacza to, że mobilne gry w trybie 3D wyglądają jeszcze lepiej i działają jeszcze płynniej.

To jednak nie wszystko. Kolejną zaletą Vulkan API jest wydłużenie czasu pracy urządzeń. W nowym systemie pojawią się także 72 nowe, realistyczne emotikonki. Platforma Vulkan jest też  kompatybilna z Google Daydream, platformą wirtualnej rzeczywistości.

Poprawiono też zarządzanie zużyciem energii. Gdy telefon jest schowany w kieszeni lub umieszczony w torebce, automatycznie przełączy się energooszczędny.

 

Jak mądre są nasze smartfony?:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane