• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Debiutuje nowy Android. Na razie jest dostępny dla wybranych

Debiutuje nowy Android. Na razie jest dostępny dla wybranych
Foto: Shutterstock Foto: Google debiutuje z systemem Adroid 7.0 Nougat

Google udostępnił swój najnowszy system operacyjny Android 7.0 Nougat, który zawiera łącznie 250 nowych funkcji i usprawnień. Jednak na razie tylko nieliczni mogą z niego korzystać.

W pierwszej kolejności aktualizacja do systemu Android 7.0 Nougat jest dostępna dla użytkowników takich urządzeń jak: Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus 6, Nexus 9, Nexus Player, Pixel C i Android One. Pozostali będą musieli poczekać trochę dłużej, chociaż flagowe telefony, takie jak Samsung Galaxy S7, będą pierwsze w kolejce.

Google ogłosiło również, że Nougat zostanie zainstalowany w najnowszym koreańskim smartfonie LG V20, którego premiera odbędzie się 6 września.

Nowy Android

Główną zaletą nowego systemu jest możliwość uruchomienia dwóch aplikacji na raz na jednym ekranie (funkcja multi-windows). Będziemy więc mogli np. jednocześnie oglądać film na YouTube i wyszukiwać informacje w Google.

Wydajność urządzeń z nowym Androidem zapewnia platforma Vulkan API, która jest odpowiedzialna za poprawę interfejsu grafiki i sprawia, że procesor jest mniej obciążony podczas korzystania z gier. Oznacza to, że mobilne gry w trybie 3D wyglądają jeszcze lepiej i działają jeszcze płynniej.

To jednak nie wszystko. Kolejną zaletą Vulkan API jest wydłużenie czasu pracy urządzeń. W nowym systemie pojawią się także 72 nowe, realistyczne emotikonki. Platforma Vulkan jest też  kompatybilna z Google Daydream, platformą wirtualnej rzeczywistości.

Poprawiono też zarządzanie zużyciem energii. Gdy telefon jest schowany w kieszeni lub umieszczony w torebce, automatycznie przełączy się energooszczędny.

 

Jak mądre są nasze smartfony?:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane