• rozwiń
  • WIG20 2306.67 -0.64%
  • WIG30 2645.43 -0.77%
  • WIG 59975.08 -0.66%
  • sWIG80 11878.34 -0.22%
  • mWIG40 4036.80 -0.86%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Musk założył nową firmę. To naprawdę szalony pomysł

Pracują dla Muska. Czyli polski pomysł na Hyperloop Odtwórz: Pracują dla Muska. Czyli polski pomysł na Hyperloop
Foto: CC by SA Flickr/ Heisenberg Media | Video: TVN Turbo Foto: Elon Musk założył nową firmę | Video: Pracują dla Muska. Czyli polski pomysł na Hyperloop

Jak połączyć ludzki mózg z komputerem? To główne pytanie, na które odpowiedź ma znaleźć nowa firma założona przez Elona Muska. Amerykański miliarder, który wcześniej z sukcesem wprowadził na rynek elektryczny samochód, do nowego przedsięwzięcia ściągnął wybitnych naukowców. "Trudno poświęcać czas, ale ryzyko egzystencjalne jest zbyt wysokie, by tego nie robić" - napisał na Twitterze.

O powstaniu firmy Neutralink jako pierwszy napisał dziennik "The Wall Street Journal".

Do informacji z tego artykułu odniósł się później na Twitterze Elon Musk. Jak napisał, firma jest na bardzo wczesnym etapie działalności i została zarejestrowana jako firma zajmująca się "badaniami medycznymi".
Więcej informacji mamy jednak poznać dopiero w przyszłym tygodniu w komunikacie, który zostanie zamieszczony na profilu WaitButWhy.

Według informacji amerykańskiej gazety, firma ma opracować technologię, która pozwoli na implantacje małych drobinek elektrod do ludzkiego mózgu. Technologia ta może być w przyszłości wykorzystywana do poprawy pamięci lub dodania ludziom sztucznej inteligencji.

Według "The Wall Street Journal", do projektu zostali zaangażowani czołowi naukowcy w swoich dziedzinach, a cała działalność jest w całości finansowana z portfela Elona Muska.

Nie pierwszy raz

Musk jest znany z rewolucyjnych pomysłów. Do takich należy między innymi Hyperloop, który ma wprowadzić innowacje w transporcie. Według założeń szefa Tesli podróż Hyperloopem ma odbywać się wewnątrz stalowych kapsuł poruszających się z prędkością ponad 1200 km/h.

Technologia ta jest obecnie rozwijana przez wiele start-upów z całego świata, również z Polski.

We wrześniu ubiegłego roku Musk przedstawił plan kolonizacji Marsa, który przewiduje budowę olbrzymiej rakiety wyposażonej w przedział załogowo-towarowy zdolny do transportu dużej liczby ludzi i dużej ilości towarów w celu kolonizacji Czerwonej Planety. Miliarder ma nadzieję, że uda mu się wysłać pierwszych ludzi na Marsa w 2024 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane