• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Airbus kontra Boeing. Wystartował międzynarodowy salon lotniczy

Airbus kontra Boeing. Wystartował międzynarodowy salon lotniczy Odtwórz: Airbus kontra Boeing. Wystartował międzynarodowy salon lotniczy
Foto: PAP/EPA | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Salon Le Bourget organizowany jest co dwa lata, na zmianę z brytyjskim salonem Farnborough | Video: Airbus kontra Boeing. Wystartował międzynarodowy salon lotniczy

Na paryskim lotnisku Le Bourget rozpoczął się w poniedziałek 51. międzynarodowy salon lotniczy. Tradycyjnie rywalizujące koncerny lotnicze Airbus i Boeing już poinformowały o dużych zamówieniach z Arabii Saudyjskiej i Indonezji.

Prezydent Francji Francois Hollande, który przybył na miejsce na pokładzie nowego Airbusa A350, wyraził przekonanie, że cykliczna impreza zakończy sie sukcesem, ponieważ "toczą się negocjacje w sprawie kontraktów, które - bez wątpienia - zostaną tutaj podpisane".

Co i za ile?

Koncern Airbus poinformował na rozpoczęcie salonu w Le Bourget, że linie lotnicze Saudi Arabian zamówiły 20 maszyn typu Airbus A330-300 (jest to pierwszy kontrakt na ten model) oraz 30 samolotów wąskokadłubowych A320ceo. Zamówienie opiewa na około 8 mld dolarów.

Rywal Airbusa, Boeing pochwalił się w poniedziałek listem intencyjnym, jaki podpisał z indonezyjskimi państwowymi liniami lotniczymi Garuda Indonesia; przewiduje on sprzedaż 30 Boeingów 373MAX i 30 Boeingów 787-9 za około 10,9 mld dolarów. Transakcja nie została jeszcze potwierdzona.

Ponadto Katar zamówił cztery samoloty transportowe Boeinga typu C-17 Globemaster; nie podano jeszcze szacunkowej wartości tego kontraktu.Łączne wpływy z tych kontraktów będą najprawdopodobniej niższe od zadeklarowanych, gdyż w branży lotniczej stosuje się zwyczajowo znaczne upusty cenowe.

Salon Le Bourget organizowany jest co dwa lata, na zmianę z brytyjskim salonem Farnborough. Jak podkreśla AFP, ze względu na obawy o ataki terrorystyczne, tegoroczna impreza pod Paryżem została zorganizowana z zachowaniem szczególnych środków ostrożności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane