• rozwiń

Prezes CD Projekt o Wiedźminie 3: kopiują nas najwięksi tego świata

Prezes CD Projekt o Wiedźminie 3: najwięksi tego świata nas kopiują Odtwórz: Prezes CD Projekt o Wiedźminie 3: najwięksi tego świata nas kopiują
Foto: CD Projekt | Video: TVN24 BiS Foto: Adam Kiciński: tworzenie gier to proces ultra innowacyjny | Video: Prezes CD Projekt o Wiedźminie 3: najwięksi tego świata nas kopiują

Wiedźmin 3 jest w tej chwili bezkonkurencyjnie najbardziej oczekiwaną grą 2015 roku. To najwięksi tego świata nas kopiują. Nigdy nie myśleliśmy, że skoro jesteśmy w Polsce, to musimy zrobić coś mniejszego, skromniejszego - mówił w TVN24 Biznes i Świat Adam Kiciński, prezes CD Projekt.

Adam Kiciński, prezes CD Projekt przyznał, że polski sukces w branży gier wynika z tego, że Polacy dość wcześnie zaczęli je tworzyć. 

Ważna wizja

- Od początku chcieliśmy robić gry wielkie, sprzedawane na całym świecie. Nigdy nie myśleliśmy w kategoriach rynków lokalnych. Nigdy nie myśleliśmy, że skoro jesteśmy w Polsce, to musimy zrobić coś mniejszego, skromniejszego - mówił Adam Kiciński.

Wiedźmin 3 jest w tej chwili bezkonkurencyjnie najbardziej oczekiwaną grą 2015 roku. Zdobył już ponad 200 nagród, chociaż jeszcze nie został wydany. Skutecznie konkurujemy z największymi. To najwięksi tego świata nas kopiują - dodał Kiciński.

Innowacje

Adam Kiciński jest jednym z laureatów Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta.

- Po tej nagrodzie coraz więcej o nas się mówi, że jesteśmy innowatorem, ale my zawsze nim byliśmy, bo robienie gier to ultra innowacyjny proces. My musimy wymyślać rzeczy nowe lub poprawiać istniejące. Tak ten biznes wygląda - tłumaczył Kiciński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane