Dlaczego w Polsce wykonuje się tak mało przeszczepów? "Debata Kobiet"

Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet" Odtwórz: Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet"
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: W Polsce wykonuje się niewiele przeszczepów | Video: Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? "Debata Kobiet"

Dlaczego w Polsce wykonuje się tak niewiele przeszczepów? Prof. Alicja Chybicka z Kliniki Transplantologii Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej stwierdziła, że zbyt mało osób podejmuje decyzję, czy po śmierci chce zostać dawcą organów - Proszę, aby każdy się pofatygował i podpisał oświadczenie woli, co oznacza, że po śmierci naszej zdejmujemy ten obowiązek z naszej rodziny. Bo dla rodziny zawsze jest to trudne - powiedziała Chybicka. Wraz z Dorotą Ligęzą, która została poddana przeszczepowi nerki, Aleksandrą Tomaszek ze Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus oraz prawniczką i wykładowcą akademickim Anetą Sieradzką rozmawiała w "Debacie Kobiet" o sytuacji transplantologii w Polsce na tle innych krajów.

Debata Kobiet w TVN24 BiS od poniedziałku do piątku o godz. 12.30.