Świat technologii: Zobacz smartfon Putina. Czy podbije rynek?

Czy YotaPhone podbije rynek? Odtwórz: Czy YotaPhone podbije rynek?
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: YotaPhone wyróżnia się tym, że ma dwa wyświetlacze | Video: Czy YotaPhone podbije rynek?

To pierwszy taki smartfon, o którym można powiedzieć, że reprezentuje rosyjską myśl techniczną - mówił o YotaPhonie 2, w programie "Świat technologii", ekspert Witold Tomaszewski. Jak dodał gość TVN24 Biznes i Świat, rosyjski telefon nie ma na razie szans rywalizować z produktami amerykańskimi, czy koreańskimi.

Nie wiadomo, czy Władimir Putin używa go prywatnie, ale pewne jest, że prezydent Rosji lubi chwalić się smartfonem stworzonym przez jego rodaków. Na ostatnim szczycie APEC w Pekinie rosyjski przywódca wręczył Yotaphone'a 2 prezydentowi Chin Xi Jinpingowi.

- To jest pierwszy taki smartfon, o którym można powiedzieć, że reprezentuje rosyjską myśl techniczną - powiedział Tomaszewski.

Dwa wyświetlacze

Smartfon "made in Russia", nazywany także "smartfonem Putina" charakteryzuje się tym, że ma dwa wyświetlacze. - Po jednej stronie taki, jaki występuje w typowym smartfonie, natomiast z drugiej mamy ekran e-ink, znany z czytników książek. Co prawda jest on czarno-biały i odświeżanie ekranu nie jest zbyt dobre, ale pobiera bardzo mało energii. Tego typu rozwiązanie posiada w tej chwili tylko YotaPhone - dodał gość "Świata technologii".

Rosyjska firma Yota Devices liczy na duży popyt w Chinach. - Ale YotaPhone nie podbije Chin - komentował Tomaszewski. - Chiński rynek jest dosyć specyficzny, tam królują lokalne marki i tanie telefony, a YotaPhone do nich nie należy. Ponadto, Chińczycy wolą większe smartfony. Nie wróżyłbym więc dużego sukcesu w Państwie Środka - tłumaczył.

Jego zdaniem Rosjanie nie mają też szans, aby zagrozić amerykańskim czy południowokoreańskim producentom. - Rosjanie nie mają pieniędzy na szeroki marketing tego telefonu, ani zaawansowanych relacji biznesowych z operatorami komórkowymi, którzy np. w Polsce sprzedają 80 proc. telefonów.

Urządzenie pojawi się także w naszym kraju. Ma kosztować 2 tys. 899 złotych.

Więcej informacji technologicznych znajdziesz codziennie w programie "Świat technologii" o 21:00 w TVN24 Biznes i Świat.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Baron zum Beispiel
podoba mnie się putifon, ma ciekawą aplikację: klikasz np. Krym i... zajęty, klikasz samolot Malasyan Airlines i... zestrzelony. Mnóstwo możliwości
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.