• rozwiń

Wczoraj w górę, dziś znów w dół. Ceny ropy spadają

Wczoraj w górę, dziś znów w dół. Ceny ropy spadają

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, po wzrostach we wtorek. Takie wahania notowań mamy na rynkach paliw w ostatnich tygodniach dosyć często - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na marzec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 53,04 dolary.

Z kolei Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 35 centów do 62,18 dolary za baryłkę.

Czekają na dane

Inwestorzy czekają na cotygodniowe dane o zapasach ropy w USA za miniony tydzień, które zostaną opublikowane w czwartek przez Departament Energii (DoE). Analitycy oceniają, że amerykańskie rezerwy ropy wzrosły w ub. tygodniu o 3 mln baryłek.

Zapasy ropy w USA rosły przez poprzednie 5 kolejnych tygodni i obecnie wynoszą rekordowe 417,9 mln baryłek. - Dane DoE prawdopodobnie wpłyną na sentyment na rynkach paliw - ocenia Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney.

We wtorek ropa WTI na III zdrożała o 75 centów do 53,53 dolary za baryłkę, najwyżej na zamknięciu od 30 grudnia 2014. Brent w Londynie zdrożała o 1,13 USD do 62,53 dolary.

Różnica cen WTI/Brent wynosi obecnie 8,18 USD dla kontraktów na ten sam miesiąc.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane