• rozwiń

"Ceny ropy powyżej 40 dolarów wyglądają coraz bardziej solidnie"

"Ceny ropy powyżej 40 dolarów wyglądają coraz bardziej solidnie"
Foto: Shutterstock Foto: W USA ropa powraca do wzrostów cen po przecenie w poniedziałek o 2,5 proc.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku powracają do wzrostów po spadku w poniedziałek o 2,5 proc. Na rynku pojawią się dane o zapasach surowca w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 43,16 USD, po zwyżce o 52 centy, czyli 1,2 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 50 centów, czyli 1,1 proc., i jest wyceniana po 44,98 USD za baryłkę.

Zapasy

Po południu wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA w ub. tygodniu poda niezależny Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę zrobi to już oficjalnie Departament Energii USA (DoE).

Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 1,5 mln baryłek.

- Ceny ropy powyżej 40 dolarów za baryłkę wyglądają coraz bardziej solidnie - mówi Angus Nicholson, analityk IG Ltd. w Melbourne.

- Na rynkach nadal są jednak obawy związane z nadpodażą ropy i jest raczej mało prawdopodobne, aby rynek osiągnął równowagę - dodaje.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA staniała o 1,09 USD, czyli 2,5 proc., i kosztowała na zamknięciu handlu 42,64 USD za baryłkę. Wcześniej, przez cztery sesje, ropa w USA zdrożała o 9,9 proc.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane