• rozwiń

Ukraina wstrzymała import gazu z Polski

Ukraina wstrzymała import gazu z Polski
Foto: Shutterstock Foto: Ukraina. Awaria gazociągu: wstrzymano import gazu z Polski

"W wyniku awarii nikt nie zginął, ani nie ucierpiał" - poinformowało w piątek biuro prasowe przedsiębiorstwa Ukrtranshaz (Ukrtransgaz). Ukraina wstrzymała import gazu z Polski w związku z rozszczelnieniem gazociągu w obwodzie lwowskim. Usunięcie awarii zajmie około trzech dni.

"Prace remontowe trwają. W wyniku awarii nikt nie zginął, ani nie ucierpiał. Oczekiwany termin remontu to trzy dni" – ogłosiła firma.

Ukrtranshaz przekazał, że w ciągu doby przez gazociąg z Polski do obwodu lwowskiego tłoczone jest 4,3 mln metrów sześciennych gazu; w ostatnich dniach gazociąg był wypełniony w 98 proc. W okresie od 2 do 7 września import gazu z Polski wyniósł 28,4 mln metrów sześciennych.

Polski operator systemu gazowego, Gaz-System, poinformował, że awaria powoduje ograniczenie odbioru gazu w punkcie wejścia Drozdowicze oraz ograniczenie w przesyle gazu w punkcie Hermanowice, w kierunku Ukrainy.

Nie ma zagrożenia

"Strona ukraińska prowadzi wszelkie niezbędne prace techniczne, mające na celu usunięcie powstałych

zakłóceń. PJSC Ukrtransgaz poinformował Gaz-System, że ok. godz. 10-11 planowane jest przywrócenie pełnego przesyłu gazu przez punkt Drozdowicze do Polski" - podał operator.

Nie jest jeszcze znany dokładny termin przywrócenia przesyłu gazu z Polski w kierunku Ukrainy przez punkt Hermanowice. Rzecznik polskiego operatora Tomasz Petrasieński, zapewnił jednak, że sytuacja ta "nie stwarza zagrożenia dla polskiego systemu przesyłu gazu".

Ukrtranshaz jest spółką należącą do państwowego koncernu paliwowego Naftohaz Ukrainy. Firma zarządza systemem ukraińskich gazociągów oraz podziemnymi zbiornikami do przechowywania błękitnego paliwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
A M G
Zapłacili już coś za gaz dostarczony przez Polskę? Kiedy Rosjanie wystawili rachunek, to banderowcy się na nich "obrazili" i postanowili "kupować" od nas.
  • 1
  • 2
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane