• rozwiń
  • WIG20 2203.14 -0.66%
  • WIG30 2502.75 -0.69%
  • WIG 58151.18 -0.64%
  • sWIG80 11574.04 -0.19%
  • mWIG40 3793.52 -0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:04

Dostosuj

Jest nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Jest nowy prezes Spółki Restrukturyzacji Kopalń
Foto: Wikipedia (CC BY SA 3.0)/ Klaumich49 Foto: Tomasz Cudny nowym prezesem Spółki Restrukturyzacji Kopalń

Tomasz Cudny objął w czwartek, decyzją rady nadzorczej Spółki Restrukturyzacji Kopalń, stanowisko prezesa tej firmy – poinformował w czwartek wieczorem rzecznik SRK Witold Jajszczok. Wcześniej Cudny był m.in. prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego.

SRK to firma zajmująca się zagospodarowaniem majątku dawnych kopalń. Trafiają do niej zakłady likwidowane oraz nieprodukcyjny majątek czynnych kopalń. Likwidacja majątku, rekultywacja terenów poprzemysłowych i świadczenia dla pracowników są finansowane ze środków budżetowych.

Dotychczasowym prezesem SRK był Marek Tokarz. 9 czerwca wiceprezes SRK Mirosław S. został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne na gorącym uczynku przyjęcia 30 tys. zł łapówki od prezesa firmy wykonującej milionowe zlecenia na rzecz SRK.

W następstwie tego wydarzenia stojący na czele zarządu SRK od 11 lat Tokarz napisał 13 czerwca w oświadczeniu, że ponosi odpowiedzialność za funkcjonowanie firmy, a zwłaszcza za prawidłową pracę jej zarządu. "Oczywiste jest więc, że w związku z aresztowaniem wiceprezesa zarządu jestem gotów na poniesienie zawodowych konsekwencji" – zaznaczył.

B. prezes odrzucił jednocześnie w oświadczeniu zarzuty sugerujące patologiczne i nieuczciwe działania w kierowanej przez niego spółce. Ocenił, że aresztowanie pod zarzutem korupcji wiceprezesa SRK nie uprawnia do stawiania zarzutów całej firmie.

W czwartkowym komunikacie SRK zaznaczono m.in., że w okresie pełnienia funkcji menedżerskich Cudny ściśle współpracował z tą spółką podczas przekazywania do niej zorganizowanych części przedsiębiorstw: tzw. ruchu Boże Dary (gdy był dyrektorem kopalni Murcki-Staszic), kopalni Brzeszcze (jako wiceprezes Tauronu Wydobycie) oraz kopalni Wieczorek I (jako prezes KHW).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane