• rozwiń

Szef MSP: przed polskim górnictwem są perspektywy. Może "odbić się" od trudnej sytuacji

Szef MSP: przed polskim górnictwem są perspektywy. Może "odbić się" od trudnej sytuacji
Foto: Shutterstock Foto: Szef MSP: przed polskim górnictwem są perspektywy

Polskie górnictwo ma perspektywy na poprawę swojej bardzo trudnej sytuacji finansowej - ocenił szef MSP Dawid Jackiewicz. Nie wykluczył "w razie potrzeby" rozmów z prezesami nadzorowanych przez siebie spółek ws. restrukturyzacji tego sektora.

Szef MSP, pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, czy przewiduje udział nadzorowanych przez niego spółek we wsparciu restrukturyzacji polskiego górnictwa, odparł: "Wszystkie spółki (red. energetyczne), które zdecydowały się w oparciu o własne strategie angażować w pomoc polskiemu górnictwu, a właściwie zainwestować w ten sektor, podjęły już takie decyzje. One dzisiaj są wszystkie w nadzorze ministra energii i to on ewentualnie może określić, jakie oczekiwania, czy i jakie potrzeby generuje jeszcze dzisiaj sektor górniczo-energetyczny".

W zgodzie ze strategią

- Jeśli kiedykolwiek pojawi się potrzeba, by porozmawiać na ten temat z prezesami innych spółek, na pewno to uczynię. Zawsze będę kierował się tym, czy jest to zgodne z ich strategiami, (...) czy jest to możliwe z punktu widzenia ich sytuacji finansowej. Zawsze będę kierował się również tym, aby było to w zgodzie z regułami korporacyjnymi, z kodeksem dobrych praktyk, abyśmy nie podejmowali decyzji w zastępstwie za tych, którzy są odpowiedzialni za kierowane przez siebie podmioty - podkreślił minister skarbu.

"Odbić się" od trudnej sytuacji

Szef MSP kontynuował: "Sądzę, że te wszystkie decyzje, które zapadały do tej pory, były podejmowane po głębokiej analizie, po głębokim zastanowieniu, z nadzieją na to, ale z przekonaniem, że w perspektywie kilkunastu miesięcy, być może co najwyżej kilku lat, przyniosą spodziewane rezultaty".

Ocenił, że polskie górnictwo ma "poważne perspektywy, możliwości +odbicia się+ od bardzo trudnej sytuacji finansowej i osiągnięcia zysków".

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane