• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

"Ceny ropy nadal będą spadać"

"Ceny ropy nadal będą spadać"
Foto: Bashneft Foto: Na rynkach ropy jest duża nadwyżka tego surowca - wskazują eksperci

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają. To już prawie zasada - wskazują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na październik na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 46,29 USD, po zniżce o 46 centów - dane z 7.45.

O godz. 7.45 Brent w dostawach na październik na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 40 centy do 50,28 USD za baryłkę.

Porozumienie na szczycie

Na rynkach pojawiła się informacja, że Wenezuela, producent ropy z OPEC, i Rosja osiągnęły wstępne porozumienie dotyczące przywrócenia na rynkach paliw stabilizacji.

Tymczasem ropy na giełdach paliw może być jeszcze więcej, gdy pojawi się dodatkowy surowiec z Iranu.

Zawarte 14 lipca przez Teheran i sześć mocarstw (USA, Rosję, Chiny, Wielką Brytanię, Francję i Niemcy) porozumienie przewiduje, że Iran radykalnie ograniczy swój program nuklearny i nie będzie dążył do wejścia w posiadanie broni jądrowej w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji gospodarczych nałożonych na ten kraj. Porozumienie zaakceptowała Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Analitycy Societe Genrale SA oceniają, że m.in. z tego powodu nadpodaż ropy na światowych rynkach utrzyma się dłużej niż się wcześniej spodziewano.

Będzie taniej

- Na rynkach ropy jest duża nadwyżka tego surowca - wskazuje też Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney. - W takim wypadku, gdy dla rynków ropy nie ma żadnego zagrożenia, że dostawy surowca mogą zostać zakłócone, to ceny ropy nadal będą spadać - dodaje.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 1,1 proc. do 46,75 USD za baryłkę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane