• rozwiń

Szykują się zmiany w kolejnej państwowej spółce

Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu Odtwórz: Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu
Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu "Źródło: Polskie Radio Wrocław/ Zdjęcie: Shutterstock"

Skarb Państwa chce zmian w składzie rady nadzorczej KGHM Polska Miedź. Skarb Państwa zażądał umieszczenia w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki dodatkowego punktu, który właśnie dotyczyć ma zmian w radzie nadzorczej. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie w miedziowym koncernie zwołane jest na 15 marca.

O żądaniu Skarbu Państwa, do którego należy 31,79 proc. akcji KGHM, spółka poinformowała w komunikacie. 

Komunikat spółki

"Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu 14 lutego 2018 r. uprawniony akcjonariusz Spółki – Skarb Państwa reprezentowany przez Ministra Energii, działając w oparciu o postanowienia art. 401 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 23 ust. 3 Statutu Spółki, złożył żądanie umieszczenia w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź S.A. z siedzibą w Lubinie zwołanego na dzień 15 marca 2018 r. dodatkowego punktu dotyczącego zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki KGHM Polska Miedź S.A." - czytamy w ogłoszeniu zarządu o zmianie w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Jak napisano, wniosek w sprawie umieszczenia punktu porządku obrad w sprawie dokonania zmian w składzie rady nadzorczej "wynika z kompetencji Walnego Zgromadzenia do odwoływania i powoływania członków Rady Nadzorczej i ma na celu wzmocnienie sprawowanego przez Radę Nadzorczą nadzoru nad działalnością Spółki".

"Zarząd Spółki (...) uzupełnia porządek obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia KGHM Polska Miedź S.A. o dodatkowy punkt w brzmieniu:  Podjęcie uchwały w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki KGHM Polska Miedź S.A." – czytamy w komunikacie.

Rada nadzorcza spółki liczy 10 osób. Jej przewodniczącym jest Dominik Hunek.

KGHM

KGHM Polska Miedź jest jednym z wiodących koncernów wydobywających rudę miedzi i metali nieżelaznych i produkujących. Eksploatuje największe w Europie złoże rudy miedzi, posiada także uprawnienia do eksploatacji złóż na terenie USA, Kanady i Chile. KGHM to szósty producent miedzi elektrolitycznej i drugi srebra na świecie. Grupa produkuje również m.in. złoto, ołów, kwas siarkowy i sól kamienną. KGHM jest jednym z czołowych polskich eksporterów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane