• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Szykuje się rekordowa aukcja. Pod młotek pójdą wyjątkowe klejnoty

Aukcja klasyków w Warszawie Odtwórz: Aukcja klasyków w Warszawie
Aukcja klasyków w Warszawie "Źródło: TVN Turbo"

Dom aukcyjny Phillips organizuje w końcu maja w Hongkongu aukcję ponad 140 nadzwyczajnych klejnotów, między innymi pierścienia z cennym rubinem barwy gołębiej krwi i dzieł słynnych firm, jak Cartier, Graff, Van Cleef & Arpels.

Wśród rzadkich diamentów i klejnotów najwyższej klasy znajduje się pierścionek z birmańskim rubinem o nazwie Błogosławiony Kwiat, o masie 6,02 karata. Owalny rubin o barwie gołębiej krwi otaczają diamenty uwydatniające jego błękitną poświatę. Pierścionek wyceniono na 2,3-2,5 mln USD.

Błogosławiony Kwiat o nieskazitelnej czerwieni pochodzi z birmańskiej kopalni w dolinie Mogok, słynącej z rubinów najwyższej klasy. Rubiny powyżej pięciu karatów i wysokiej jakości niezbyt często pojawiają się na aukcjach. Rzadsze niż porównywalnej wielkości diamenty, są bardzo poszukiwane, zwłaszcza że dla ludów Wschodu kolor czerwony to kolor pomyślności. W popularnych orientalnych legendach ludzie noszący rubiny cieszą się udanym życiem miłosnym, rodzinnym i długowiecznością. Przy czym gołębia krew to najbardziej pożądany odcień rubinu.

Podobnie rzadkimi kamieniami są szafiry z Kaszmiru. Na aukcji w Hongkongu znajdzie się pierścionek z kaszmirskim szafirem o masie 7,03 karata, otoczonym diamentami. Szacunkowa cena 706-809 tys. USD.

Wśród jubilerskich wyrobów przedmiotem licytacji będzie również naszyjnik z wisiorem z kolumbijskimi szmaragdami i diamentami z 1929 roku z pracowni Mauboussina. To wybitny przykład stylu Art Deco w wykonaniu jednego z najważniejszych jubilerów początków XX wieku. Arcydzieła Mauboussina są bardzo chętnie kolekcjonowane, a oferowana zawieszka została wykonana przez jednego z mistrzów znaczącego okresu w historii jubilerstwa.

Do "gwiazd" aukcji należy także współczesny garnitur z szafirami i diamentami Cartiera z 1999 roku.

Aukcja odbędzie się 29 maja.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane