• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

Ropa mocno w górę. Bo rośnie popyt na paliwa

Ropa mocno w górę. Bo rośnie popyt na paliwa
Foto: Pixabay Foto: Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku mocno rosną, o 2,7 proc., w reakcji na większe zapotrzebowanie na paliwa w USA.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 38,71 dolarów, po zwyżce o 1,02 dolarów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 85 centów, czyli 2,1 proc., do 40,90 dolarów za baryłkę.

Jakie prognozy?

Departament Energii USA podał, że zużycie benzyny w USA w ciągu ostatnich 4 tygodni było najwyższe od września 2015 roku. A tymczasem produkcja ropy w tym kraju jest obecnie najniższa od listopada 2014 roku.

Popyt na benzynę w USA w ciągu ostatnich 4 tygodni wynosił średnio 9,33 mln baryłek dziennie - wynika z raportu Departamentu Energii USA.

- Dane Departamentu Energii wskazują, że popyt na paliwa w USA, gdy benzyna jest bardzo tania, może pomóc w osiągnięciu równowagi przez rynki ropy, chociaż następować to będzie powoli - ocenia Angus Nicholson, analityk IG Ltd. w Melbourne.

- Niskie ceny ropy mają wpływ na poziom produkcji surowca i wydaje się, że wcześniejsze prognozy 20 dolarów za baryłkę nie ziszczą się - wskazuje.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 45 centów do 37,84 dolarów za baryłkę, a Brent na ICE Futures w Londynie staniała o 1,02 dolarów do 40,05 USD/b.

Zobacz jak wyglądają notowania ropy w ostatnich miesiącach:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane