• rozwiń

Ropa poniżej 44 dolarów za baryłkę. Przyszłość niepewna

Ropa poniżej 44 dolarów za baryłkę. Przyszłość niepewna

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są poniżej 44 dolarów za baryłkę. Zapasy surowca w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o ponad 1 mln baryłek - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 43,63 USD, po zniżce o 2 centy.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 7 centów i jest wyceniana po 44,90 USD za baryłkę.

Zapasy

W środę Departament Energii USA (DoE) przedstawi oficjalne wyliczenia dotyczące zapasów ropy w ub. tygodniu. We wtorek takie dane podał już niezależny Amerykański Instytut Paliw (API). Wynika z nich, że zapasy wzrosły o 1,3 mln baryłek.

Analitycy oceniali, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy wzrosły w USA o 500 tys. baryłek.

- Ceny ropy w USA były już powyżej 45 dolarów za baryłkę, ale dynamika na linii podaż-popyt nie gwarantowała dłuższego utrzymania tego poziomu - mówi Angus Nicholson, analityk IG Ltd. w Melbourne.

- Na dodatek Iran może dodać na rynki więcej ropy niż się spodziewano, a to zacznie poważnie wpływać na ceny surowca - dodaje.

Podczas poprzedniej sesji ropa w USA staniała o 1,13 USD i kosztowała na zamknięciu handlu 43,65 USD za baryłkę. W ciągu 3 ostatnich sesji ropa w USA staniała o 5,2 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
lastanetaarion
Ropa tania, paliwo znowu podchodzi pod 4,50 zł. Chyba wytyczne nowego prezesa Orlenu z nadania pis- żeby paliwa były jak najdroższe, żeby jak najwięcej z podatku VAT szło do skarbu (akcyza jest stała i niezależna od ceny teoretycznie)...
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane