• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

Ropa w USA nadal drożeje, bo może tam zmaleć jej produkcja

Ropa w USA nadal drożeje, bo może tam zmaleć jej produkcja
Foto: shutterstock.com Foto: Ceny ropy są obecnie blisko najniższego poziomu od kwietnia 2009 r.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną z powodu spekulacji, że w USA może słabnąć jej produkcja - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na luty, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 49,61 USD, po zwyżce o 82 centy.

Brent w dostawach na luty na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 48 centów do 51,44 USD za baryłkę.

Ceny ropy blisko rekordowego minimum

- Niektórzy producenci ropy w USA mogą być zmuszeni do ponownego rozważenia kwestii inwestycji w branży wydobywczej, bo ceny ropy spadły o połowę - mówi Ken Hasegawa, ekonomista Newedge Group w Tokio. - Na razie nie jest jasne, czy zniżki notowań ropy będą kontynuowane - dodaje.

Ceny ropy są obecnie blisko najniższego poziomu od kwietnia 2009 r. To skutek obaw o globalny wzrost gospodarczy, który, jeśli osłabnie, wpłynie na spadek popytu na paliwa.

W czwartek ropa WTI na NYMEX zdrożała o 14 centów do 48,7965 USD za baryłkę. Różnica cen pomiędzy WTI a Brent na ICE wynosi obecnie 2,04 USD. Pod koniec ub. tygodnia było to 3,73 USD

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
KundelBurek
litości! - o ile zdrożała ropa w ciągu ostatnich dni? Ceny w Nowym Jorku wciąż oscylują wokół 48-49$ a w Londynie ok 50-51$. Od kilku dni nic się nie zmienia, tymczasem to już kolejny artykuł o rosnących cenach. Trochę krytycyzmu we wrzucaniu materiałów, choćby z PAPu pochodziły.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane