• rozwiń

Ropa tanieje. Baryłka powyżej 41 dolarów

Ropa tanieje. Baryłka powyżej 41 dolarów

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko spadają, ale baryłka surowca kosztuje ponad 41 dolarów, jak ropa Brent - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 41,44 USD, po zniżce o 8 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie traci 7 centów i jest wyceniana po 41,47 USD za baryłkę.

Różnica cen WTI-Brent wynosi teraz tylko 3 centy.

Ropa odbija się

Tymczasem przedstawiciele OPEC oceniają, że ceny ropy odbiją się do "umiarkowanego" poziomu, nawet jeśli Iran nie przyłączy się do innych producentów ropy i nie zdecyduje o zamrożeniu produkcji tego surowca.

Spotkanie eksporterów ropy z kartelu oraz spoza tej organizacji zaplanowano na 17 kwietnia w stolicy Kataru - Dosze.

- Rynek potencjalnie zbliża się do bardziej zrównoważonej sytuacji - ocenia teraz Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney.

- Produkcja ropy w USA zmierza we właściwym kierunku. Mamy jednak nadal bardzo wysokie zapasy ropy, a tymczasem zbliża się sezonowy słabszy popyt na paliwa, dlatego ceny ropy na rynkach mogą się wahać - dodaje.

W poniedziałek ropa w USA zdrożała w kontraktach na kwiecień o 47 centów do 39,91 USD za baryłkę. Kontrakty te wygasły po sesji.

Zobacz. Tania ropa zagrożeniem dla elektrycznych aut

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane