• rozwiń

Ropa bez większych zmian. Rynek czeka na dane o zapasach paliw

Ropa bez większych zmian. Rynek czeka na dane o zapasach paliw
Foto: Shutterstock Foto: Ropa w USA bez większych zmian, rynek czeka na dane o zapasach paliw

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku pozostają bez większych zmian, a rynek czeka na oficjalne dane o zapasach paliw w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na maj na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 49,5 USD, po zniżce o 0,1 proc.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie pozostaje bez większych zmian na poziomie do 52,1 USD za baryłkę.

Zapasy

Amerykański Instytut Paliw (API) podał we wtorkowym raporcie, że zapasy ropy w USA spadły w ubiegłym tygodniu o 1,75 mln baryłek.

W środę swoje dane na ten temat przedstawi Departament Energii USA (DoE).

Pod koniec marca zapasy ropy w USA wynosiły 535,5 mln baryłek, najwyższej w historii.

- Dane o zapasach będą kluczowe dla ropy w nadchodzących tygodniach. Biorąc pod uwagę, że cena WTI jest poniżej 50 USD za baryłkę, reakcja na dobre dane prawdopodobnie będzie większa niż na negatywne zaskoczenie - powiedział Ric Spooner, analityk w CMC Markets w Sydney.

Mniej ropy

Tymczasem od początku stycznia trwa zmniejszanie dostaw ropy na rynki paliw. Produkcja surowca przez OPEC i kraje niezrzeszone w kartelu ma być niższa o ok. 1,8 mln baryłek ropy dziennie.

Takie ustalenia dotyczą pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. Porozumienie o zmniejszeniu dostaw ropy przez kartel może zostać jednak przedłużone jeszcze na II połowę roku. Decyzja w tej sprawie może zapaść na majowym posiedzeniu kartelu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane