• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ropa tanieje. "Na rynku mamy nerwowe sytuacje"

Ropa tanieje. "Na rynku mamy nerwowe sytuacje"
Foto: shutterstock.com Foto: Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po danych o wzroście jej zapasów w USA

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają po danych o wzroście jej zapasów w USA - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 45,85 USD, po zniżce o 44 centy.

Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 27 centów do 48,44 USD za baryłkę.

Co z zapasami?

Swoje wyliczenia dotyczące zapasów ropy w USA we wtorek przedstawił niezależny Amerykański Instytut Paliw (API). Podał on, że zapasy wzrosły w ub. tygodniu o 3,75 mln baryłek.

W środę swój raport na ten temat przedstawi Departament Energii USA (DoE).

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 3,5 mln baryłek.

Decyzja OPEC

W środę tymczasem odbywa się posiedzenie ekspertów "technicznych" w sekretariacie OPEC w Wiedniu. Podczas tego spotkania przedstawiciel Wenezueli zaprezentuje wyliczenia, które mają dowieść, że ropa musi być po co najmniej 88 USD za baryłkę, aby była gwarancja dalszych inwestycji w branży naftowej - zapowiedział prezydent Wenezueli Nicolas Maduro.

- Na rynku mamy nerwowe sytuacje, a cena ropy znów zaczyna zbliżać się do niskich poziomów - ocenia Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney. - Rynek czeka teraz na oficjalne dane o zapasach ropy w USA i jej produkcji - dodaje.

Spooner wskazuje, że w USA spada liczba odwiertów i pozyskiwania ropy z łupków. - Jeśli to przełoży się na mocniejsze cięcia produkcji ropy to będzie dla rynków pozytywnym czynnikiem - ocenia.

We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 34 centy do 45,55 USD za baryłkę. Były to kontrakty na listopad, które wygasły tego dnia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
baldie
Dobre wiadomości! Gdyby taka cena utrzymała się dłużej to więcej pokoju będzie na świecie :-D
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane