• rozwiń

Temat: Ropa naftowa

Zapasy rosną, ropa tanieje

Zapasy rosną, ropa tanieje
Foto: shell.com/(CC BY-NC-ND 2.0) Foto: apasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,77 mln baryłek, czyli 1,0 proc.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają, a zapasy surowca w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o ponad 4 mln baryłek.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zniżkuje o 64 centy do 56,46 USD za baryłkę. Zapasy ropy naftowej w USA wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,77 mln baryłek, czyli 1,0 proc., do 471,44 mln baryłek - poinformował w środę amerykański Departament Energii (DoE).

Większe rezerwy

Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, wzrosły o 1,32 mln baryłek, czyli około 1,1 proc., do 127,17 mln baryłek - podał DoE. Departament poinformował też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 4,26 mln baryłek, czyli o 1,8 proc., do 229,2 mln baryłek.

Produkcja ropy w USA spadła jednak w ub. tygodniu o 36 tys. baryłek dziennie i wynosiła 9,39 mln b/d. To pierwszy spadek w tej kategorii od stycznia - wynika z danych DoE.

Bez handlu

W środę ropa na NYMEX zdrożała o 2,49 USD do 50,09 USD za baryłkę. Brent zdrożała na ICE o 1,99 USD. Różnica cen WTI/Brent wynosi teraz 7,01 USD. W piątek giełda paliw w USA będzie zamknięta, bo Amerykanie będą już świętować Wielki Piątek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane