• rozwiń

Seria wzrostów na giełdach. "Dramatyczne ruchy cen ropy"

Seria wzrostów na giełdach. "Dramatyczne ruchy cen ropy"
Foto: Shutterstock Foto: Ropa drożeje na giełdach

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, a surowiec w USA kończy kolejny tydzień ze zwyżką notowań - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 34,88 USD, po zwyżce o 31 centów.

Brent w dostawach na maj na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 19 centów do 37,26 USD za baryłkę.

Na rynkach odżywają nadzieje na poprawę notowań ropy, bo Nigeria podała, że kluczowi producenci ropy z OPEC zamierzają spotkać się w Rosji z innymi dostawcami surowca, aby "odnowić" rozmowy na temat zamrożenia produkcji ropy.

"Dramatyczne ruchy cen"

- Będziemy mieć dramatyczne ruchy cen ropy, gdy 20 marca dojdzie do spotkania (producentów ropy z OPEC i innych) - stwierdził minister Nigerii ds. zasobów naftowych Emmanuel Ibe Kachikwu.Daniel Yergin, wiceprezes grupy konsultingowej IHS Inc., ocenia, że ograniczenie produkcji ropy pomoże w osiągnięciu równowagi na rynku paliw i zapoczątkuje odbicie cen surowca w II połowie roku.

Tymczasem Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney, uważa, że osiągnięcie porozumienia w sprawie zamrożenia dostaw ropy będzie bardzo trudne.

- Zamrożenie produkcji ropy będzie bardzo trudne do osiągnięcia. Rynek nie spodziewa się, aby Iran zgodził się ograniczyć produkcję swojej ropy - wskazuje Spooner.

Zamrożenie produkcji

- Na dodatek bardzo wysokie zapasy ropy będą działały na rynek jak hamulec, który będzie ograniczał jakiekolwiek mocniejsze rajdy cen ropy z obecnych poziomów - ocenia analityk CMC.

W czwartek na NYMEX w Nowym Jorku ropa staniała o 9 centów do 34,57 USD za baryłkę.

Biorąc pod uwagę tygodniowe zmiany cen ropy, to surowiec w USA zalicza już 3. z rzędu tydzień wzrostu notowań. To najdłuższa taka seria od maja 2015 r.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
elbezet
Dzisiaj jest piątek, czyli "łykent".
"Dramatyczne ruchy cen ropy"
- takie numery robią "nosale" i jadą świętować sabas. W poniedziałek już nie będzie "Dramatyczne ruchy cen ropy" tylko normalne liczenie "kasy", kto zarobiłi kto stracił.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
greg67
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
elbezet
- przypomnij sobie ekspercie kto i jak "zdołował" ZSRR za pomocą cen ropy, kto miał wasali i gdzie.
Sądzisz iż Kreml nie uczy się "demokracji"? Wolno, ale uczą się.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane