• rozwiń

Ropa drożeje. Ale dane z Chin martwią

Ropa drożeje. Ale dane z Chin martwią
Foto: shell.com/(CC BY-NC-ND 2.0) Foto: Ropa drożeje, ale PMI w Chinach słabe, a to dobrze nie wróży

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną, ale dane PMI, które podano w Chinach były słabe, a to nie jest dobra informacja dla rynków paliw - podają maklerzy.

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 34,17 USD, po zwyżce o 42 centy. Wcześniej surowiec taniał o 0,7 proc.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 41 centów do 36,98 USD za baryłkę.

Dane z Chin

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym Chin, wyniósł w lutym 49,0 pkt. wobec 49,4 pkt. miesiąc wcześniej - podano w wyliczeniach biura statystycznego i Federacji Logistyki. Analitycy szacowali PMI na 49,4 pkt.

Z kolei z wyliczeń podanych przez Caixin Media i Markit Economics wynika, że PMI w sektorze przemysłowym wyniósł w lutym 48,0 pkt. wobec 48,4 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca, a analitycy spodziewali się 48,4 pkt.

W poniedziałek na NYMEX w Nowym Jorku ropa zdrożała o 97 centów do 33,75 USD za baryłkę. To najwyższe notowania ropy na zamknięciu handlu od 6 stycznia.

W lutym ceny ropy na NYMEX wzrosły o 0,4 proc. Był to pierwszy miesięczny wzrost notowań surowca od października 2015 r.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane