• rozwiń
  • WIG20 2107.17 -0.04%
  • WIG30 2412.52 +0.10%
  • WIG 56115.06 -0.01%
  • sWIG80 11599.49 +0.07%
  • mWIG40 3769.81 +0.37%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:15

Dostosuj

Słowacja gotowa wspierać Ukrainę. Przez rewers

Słowacja gotowa wspierać Ukrainę. Przez rewers

Słowacki prezydent Andrej Kiska oświadczył w środę podczas wizyty w Kijowie, że organizowane ze Słowacji dostawy gazu ziemnego rewersem na Ukrainę są realizowane i Bratysława gotowa jest wspierać stronę ukraińską w tej kwestii.

- Słowacja jako państwo zaczęła dostarczać rewersem gaz Ukrainie i dzisiaj rozmawialiśmy o tym z panem (prezydentem Petrem) Poroszenką, który wysoko to ocenił, gdyż była to dla Ukrainy duża pomoc. Ten tok rewersyjny jest całkowicie gotowy. Tok rewersyjny będzie działał i jesteśmy w pełni gotowi wspierać w tym Ukrainę - powiedział Kiska na wspólnej konferencji prasowej z Poroszenką.

Rewers odbywa się nieużywanym przez wiele lat gazociągiem, łączącym elektrownię w Vojanach na południowym wschodzie Słowacji z ukraińskim Użhorodem. W ostatnim czasie gazociąg ten połączono krótkim konektorem ze stacją kompresorową w miejscowości Velke Kapuszany, obsługującą główną trasę tranzytu gazu z Rosji przez Ukrainę i Słowację na zachód Europy.

W trakcie konferencji prasowej Poroszenko poinformował, że Ukraina podpisała pierwszą umowę w sprawie budowy interkonektora gazowego z jedną ze spółek węgierskich. Nazwy tej firmy nie ujawnił.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane