• rozwiń
  • WIG20 2216.89 -0.58%
  • WIG30 2519.68 -0.47%
  • WIG 58635.94 -0.37%
  • sWIG80 11608.19 +0.03%
  • mWIG40 3795.75 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:48

Dostosuj

Temat: Energetyka

"Nie jest bezpieczny dla Europy". Mocne słowa premier o potężnym projekcie energetycznym

Premier Szydło o projekcie Nord Stream 2 Odtwórz: Premier Szydło o projekcie Nord Stream 2
Premier Szydło o projekcie Nord Stream 2 "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Gazociąg Nord Stream 2 to projekt polityczny, to inwestycja, która nie jest bezpieczna dla Europy i dla naszego regionu - powiedziała w poniedziałek premier Beata Szydło. Jej zdaniem Komisja Europejska powinna zacząć stosować unijne prawo wobec tej inwestycji.

Szydło była pytana w poniedziałek na konferencji prasowej w Tallinnie, czy w trakcie jej rozmów z premierami państw bałtyckich była poruszana kwestia bezpieczeństwa energetycznego w kontekście gazociągu Nord Stream 2.

- Nord Stream 2 to jest projekt polityczny, Polska podkreśla to bardzo mocno w czasie dyskusji w Unii Europejskiej. Państw, które myślą podobnie, które postrzegają, że Nord Stream 2 jest inwestycją zagrażającą stabilnością w Europie - jest dużo więcej - powiedziała szefowa rządu.

Jej zdaniem "kluczową rolę mają tutaj do odegrania Niemcy i Komisja Europejska". - Polska apeluje, żeby Komisja Europejska zajęła stanowisko i zaczęła stosować unijne prawo wobec tej inwestycji, żeby te reguły, które obowiązują wszystkich w Europie, były stosowane wobec Nord Stream 2 - podkreśliła premier.

Szydło powiedziała, że podczas spotkania w Tallinnie premierzy zgodzili się, iż będą "niezmiennie zachowywali stanowisko, które podkreśla, że nie jest to inwestycja, która jest bezpieczna dla Europy i dla naszego regionu". - Musimy zrobić wszystko, ażeby Komisja Europejska stanęła na wysokości zadania i po prostu zastosowała prawodawstwo europejskie - przekonywała szefowa rządu.

O projekcie

Nord Stream 2 to projekt dwunitkowej magistrali gazowej z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie o mocy przesyłowej 55 miliardów metrów sześciennych surowca rocznie.

Gazociąg ma być gotowy do końca 2019 roku, w tym samym roku Rosja zamierza zaprzestać przesyłania gazu rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy. Polska, kraje bałtyckie i Ukraina sprzeciwiają się projektowi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
prawdzic
...'' mocne słowa ''..Ona zawsze używa mocnych słów; mocnych gestów; z...CZYNAMI , WIELE GORZEJ !! Po prostu : macha rączkami , robiąc wiatr.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane