• rozwiń

Jeden wpis i cena ropy w dół. Zaskakujący wpływ Trumpa

Donald Trump komentuje gwałtowne spadki cen ropy Odtwórz: Donald Trump komentuje gwałtowne spadki cen ropy
Donald Trump komentuje gwałtowne spadki cen ropy

Jeden krótki wpis, prośba do OPEC i natychmiastowa reakcja rynku. Tak w skrócie można opisać to, co wydarzyło się po komentarzu na Twitterze, który zamieścił prezydent USA Donald Trump. Komentował zbyt wysokie ceny ropy.

"Ceny ropy robią się za wysokie. OPEC, proszę zrelaksujcie się i wyluzujcie. Świat nie zniesie podwyżki cen - delikatnie!" - napisał na Twitterze amerykański prezydent i w ten sposób wezwał państwa OPEC do podjęcia kroków na rzecz obniżenia cen surowca.


W reakcji na wpis Trumpa cena baryłki ropy typu Brent spadła o około trzy procent, co nie zmienia faktu, że obecne poziomy - ok. 65 dolarów za baryłkę ropy Brent i 55-56 dolarów za baryłkę WTI - są najwyższe od trzech miesięcy.

Donald Trump przy każdym znaczącym wzroście giełdowych cen ropy wystosowuje podobne apele, mając na uwadze przyszłoroczną kampanię prezydencką. A czasem zabiera głos nawet wtedy, gdy ceny surowca spadają. Wysokie ceny ropy przekładają się na spowolnienie gospodarcze w USA, a to z kolei zmniejsza jego szanse na reelekcję.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
a u nas w górę
  • 6
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane