• rozwiń

Paliwo zaczyna drożeć. Pierwszy taki wzrost od trzech miesięcy

Paliwo zaczyna drożeć. Pierwszy taki wzrost od trzech miesięcy
Foto: Shutterstock Foto: To pierwsza podwyżka średniego poziomu cen oleju napędowego od dwunastu tygodni

Wygląda na to, że zakończyła się długotrwała tendencja spadkowa na rynku paliw. Początek marca przynosi dalsze obniżki jedynie cen autogazu. Benzyna się stabilizuje, natomiast ceny oleju napędowego rosną średnio o 5 groszy na litrze, choć na części stacji podwyżki przekroczyły 10 groszy na litrze.

To pierwsza podwyżka średniego poziomu cen oleju napędowego od dwunastu tygodni, ale po raz ostatni podwyżki w takiej wysokości zanotowaliśmy na początku listopada ub.r. Nie zmienia to oczywiście faktu, że ceny są w dalszym ciągu najniższe od 2009 roku.

Jakie ceny?

W tym tygodniu za benzynę bezołowiową 95 trzeba zapłacić średnio 3,94 zł za litr, a za benzynę bezołowiową 98 - 4,28 zł za litr. Litr oleju napędowego kosztuje średnio 3,75 zł, a litr autogazu 1,69 zł.

Najmniej za "95" płacimy w województwie dolnośląskim (3,86 zł/l), za olej napędowy w województwie pomorskim i dolnośląskim (3,68 zł/l), a za autogaz (1,62 zł/l) także w województwie dolnośląskim.

Najdroższą "95" mamy z kolei w województwie zachodniopomorskim i lubuskim (3,98 zł/l), olej napędowy w warmińsko-mazurskim (3,84 zł/l), a LPG w zachodniopomorskim (1,81 zł/l).

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane