• rozwiń

PGNiG otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie

PGNiG otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie
Foto: pgnig.pl Foto: PGNiG z koncesją wydobywczą w Pakistanie na złoże Rehman

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie na złoże Rehman. Koncesję wydano na 25 lat z możliwością przedłużenia - podała spółka w komunikacie prasowym.

Koncesję wydał pakistański organ koncesyjny Directorate General of Petroleum Concessions (DGPC) z części dotychczasowej koncesji poszukiwawczej Kirthar obejmującej złoża Rehman i Rizq, która została przyznana PGNiG w 2005 roku.

Prace poszukiwawcze

"Na pozostałej części tej koncesji spółka nadal prowadzi prace poszukiwawcze i widzi realne szanse odkrycia tam trzech kolejnych złóż gazu" - napisano w komunikacie.

Udziałowcami w obu koncesjach – poszukiwawczej i wydobywczej – są PGNiG (70 proc.) i Pakistan Petroleum Limited (30 proc.).

Jak podało PGNiG, obecnie na etapie wstępnego zagospodarowania produkcja gazu ze złóż Rehman i Rizq wynosi 0,5 mln m sześc. na dobę. Według szacunków spółki, po zakończeniu prac zmierzających do pełnego zagospodarowania obu tych złóż, wydobycie może wynieść 2,5 mln m sześc. na dobę.

Wiercenie kolejnych otworów

"Aktualnie prowadzone prace zmierzają do pełnego zagospodarowania złóż Rehman i Rizq. Jesteśmy w trakcie intensywnych prac przygotowawczych do wiercenia kolejnych otworów w celu dalszego zwiększenia produkcji gazu" – poinformował w komunikacie Piotr Woźniak, prezes PGNiG.

Spółka podała, że obecnie trwają prace testowe na odwiercie Rehman-2 i prace wiertnicze na otworze Rehman-3. Na złożach Rehman i Rizq PGNiG planuje jeszcze wiercenie kolejnych 10 otworów – siedmiu na złożu Rehman i trzech na złożu Rizq. Spółka prowadzi także prace poszukiwawcze, w celu przygotowania trzech otworów poszukiwawczych.

Oddział PGNiG w Pakistanie działa od 1997 roku.

Zobacz: Prezes PGNiG Piotr Woźniak o decyzji ws. gazociągu Opal (Film z 27. 12. 2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andre_valenducq
Brawo PIS !!
W koncu ktos sie zatroszczyl o to aby Polkska byla niezalezna od Ruskich
A dlaczego Platfusy tego niezrobili ?? Bylo im to nie na reke ???
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
jodła2016
Przeczytaj jeszcze raz uważnie i zwróć uwagę na lata. Przeraża mnie jak można przeczytać artykuł
i wypisywać takie głupoty.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane