• rozwiń
  • WIG20 2108.05 +0.10%
  • WIG30 2410.09 +0.04%
  • WIG 56118.92 -0.01%
  • sWIG80 11591.88 -0.39%
  • mWIG40 3756.04 -0.24%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Energetyka

Miliardy na modernizacje. PGE wydłuża prace bloków

Miliardy na modernizacje. PGE wydłuża prace bloków
Foto: PGE Foto: PGE zgodnie z przyjętą strategią biznesową do 2020 roku na modernizację istniejących jednostek wytwórczych wyda łącznie ok. 16 mld zł

PGE zakończyła budowę instalacji odazotowania spalin w Zespole Elektrowni Dolna Odra i kończy budowę instalacji odsiarczania spalin w Elektrociepłowni Bydgoszcz - poinformowała we wtorek spółka.

Jak zaznaczono w komunikacie obie inwestycje to część programu modernizacji wartego kilkanaście miliardów złotych. Celem programu jest z jednej strony wypełnienie restrykcyjnych norm środowiskowych, z drugiej - wydłużenie zdolności wytwórczych bloków energetycznych.

Jak podaje PGE, należące do niej elektrownie i elektrociepłownie w ostatnich latach ograniczyły już emisje tlenków siarki o 80 proc., tlenków azotu o 40 proc. i emisje pyłów o 97 proc.

Miliardy na modernizację

Spółka przypomniała, że zgodnie z przyjętą strategią biznesową do 2020 roku na modernizację istniejących jednostek wytwórczych wyda łącznie ok. 16 mld zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na dalsze ograniczanie emisji spalin, zwiększenie mocy zainstalowanej oraz podniesienie sprawności aktywów.

Jak powiedział cytowany w komunikacie prezes PGE Marek Woszczyk, węgiel długo jeszcze pozostanie kluczowym surowcem wykorzystywanym do produkcji energii w Polsce, zapewniając tym samym bezpieczne i stabilne dostawy energii elektrycznej po przewidywalnych kosztach.

- Mimo że średni wiek naszych aktywów wytwórczych jest najniższy na rynku, konsekwentnie modernizujemy obecnie funkcjonujące bloki energetyczne, a także budujemy nowe moce wytwórcze. Dzięki stałemu podwyższaniu efektywności aktywów i wypełnieniu najwyższych europejskich standardów środowiskowych wzrasta wartość grupy - dodał.

Sierpniowa fala upałów uwidoczniła problemy w energetyce:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane