• rozwiń

OPEC jednak nie zmniejszy wydobycia. Ceny ropy w dół

OPEC jednak nie zmniejszy wydobycia. Ceny ropy w dół
Foto: Pixabay (CC0 Public Domain) Foto: ropa

Cena ropy spadła do poziomu 40 dolarów za baryłkę po tym, jak organizacja zrzeszająca kraje eksportujące ropę naftową, podniosła limit wydobycia do poziomu 31 mln baryłek ropy dziennie.

Jak podał Reuters, organizacja zgodziła się podnieść poziom wydobycia, gdyż i tak kraje kartelu od maja 2014 roku produkują co miesiąc więcej ropy niż wynosił wcześniejszy miesięczny limit: 30 mln baryłek dziennie. W listopadzie dostawy ropy z OPEC wyniosły aż 32,12 mln baryłek.

Baryłka amerykańskiej ropy West Texas Intermediate jest wyceniana na około 40 dolarów. To najniższy poziom od sierpnia tego roku. Z kolei europejski Brent notowany na giełdzie w Londynie kosztuje niecałe 43 dolary.

W czwartek pojawiły się informacje, że Arabia Saudyjska jest gotowa zaproponować krajom OPEC obniżenie przez kartel dostaw ropy o 1 mln baryłek dziennie. Jednak Saudyjczycy zdementowali je i ocenili, że nie mają one "żadnych podstaw".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane