• rozwiń

Na stacjach spokojnie. Podwyżek na razie nie widać

Na stacjach spokojnie. Podwyżek na razie nie widać
Foto: TVN Foto: Ile trzeba zapłacić za paliwo?

Wahania cen ropy naftowej i kursu dolara wobec złotego w niewielkim stopniu wpływały na poziom cen hurtowych paliw - podkreśla w podsumowaniu tygodnia BM Reflex. Dziś za benzynę bezołowiową 95 i 98 płacimy od 7 do 10 zł za tysiąc litrów więcej niż przed tygodniem, podczas gdy ceny oleju napędowego są niższe niż przed tygodniem o 27-30 zł za tysiąc litrów. Tym samym nie było wyraźnego impulsu do zmian na rynku detalicznym - podkreślają analitycy.

Średnio za litr benzyny bezołowiowej 95 płacimy 4,79 zł, benzyny bezołowiowej 98 – 5,01 zł, oleju napędowego – 4,67 zł/l, autogazu – 1,97 zł/l.

"Ceny paliw na większości stacji pozostały na poziomie bez zmian, a na części spadały. W większym stopniu obniżki dotyczyły autogazu i oleju napędowego. Natomiast na części stacji zwłaszcza

operatorów niezależnych odnotowaliśmy  korekty cen benzyny w górę" - czytamy w analizie.

Gdzie i ile?

Zdaniem BM Reflex stosunkowo małą zmienność cen na rynku detalicznym zawdzięczamy w znacznym stopniu właścicielom stacji, którzy ze względu na dużą konkurencyjność nie przenoszą automatycznie wszystkich zmian cen, które mają miejsce na rynku hurtowym rezygnując z własnej marży detalicznej.

Najniższe ceny benzyny notujemy obecnie w województwach lubuskim, gdzie litr benzyny bezołowiowej 95 kosztuje średnio 4,75 zł. Najtaniej olej napędowy kupimy podobnie w województwie lubuskim, ale także opolskim i śląskim po 4,63 zł/l.  Z kolei najdroższa benzyna 95 jest w województwie zachodniopomorskim i kujawsko – pomorskim (po 4,84 zł/l), a olej napędowy w zachodniopomorskim po 4,79 zł/l. LPG najtaniej kupimy w łódzkim i małopolskim (po 1,92 zł/l), a najdrożej w zachodniopomorskim  - po 2,11 zł/l.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane