• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56748.57 +0.18%
  • sWIG80 11442.13 -0.31%
  • mWIG40 3617.93 +0.13%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:10

Dostosuj

Temat: Kompania Węglowa w tarapatach

Kompania Węglowa podkopuje konkurencję

Kompania Węglowa podkopuje konkurencję
Foto: KW Foto: Należąca do państwa Kompania Węglowa od kilku miesięcy prowadzi - jak to sama nazywa - aktywną politykę cenową

Spółka stosuje dumpingowe ceny, a Skarb Państwa bagatelizuje sprawę – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Należąca do państwa Kompania Węglowa od kilku miesięcy prowadzi - jak to sama nazywa - aktywną politykę cenową. Jej konkurenci określają to zupełnie iaczej: to zwyczajny dumping.

Niektóre firmy podjęły konkretne działania. Lubelski Węgiel Bogdanka złożył do UOKiK skargę na zaniżanie cen przez KW.

Urząd chciał, aby pismo uzupełniono, i Bogdanka przygotowuje kolejny wniosek. Jej prezes Zbigniew Stopa nie wyklucza też skargi do Komisji Europejskiej.

Szersze niezadowolenie

Niezadowolony z polityki cenowej KW jest również Katowicki Holding Węglowy. - Zwróciliśmy się w tej sprawie do wykonującego prawa właścicielskie ministra Skarbu Państwa - mówi nam Wojciech Jaros z biura zarządu KHW.

- Wszystkie transakcje, które zawarliśmy z naszymi kontrahentami, są rynkowe - tak broni się KW. Jej przedstawiciele przekonują, że chodzi o sprzedaż części zapasów znajdujących się na zwałach.

KW popiera właściciel, czyli MSP. - W tym przypadku nie ma mowy o dumpingu - deklaruje biuro prasowe resortu i dodaje, że zapasy na zwałach tracą na wartości, a ich wycenę przeprowadziła profesjonalna firma doradcza.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane