• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

"Najtrudniejszy okres mamy za sobą". Polska Miedź przedstawi nową strategię

Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu Odtwórz: Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu
Jarosław Kaczyński o podatku od kopalin: KGHM powinien służyć całemu społeczeństwu "Źródło: Polskie Radio Wrocław/ Zdjęcie: Shutterstock"

W maju planujemy ogłosić rewizję strategii KGHM na lata 2017- 2021 z perspektywą 2040 roku - zapowiedział w piątek prezes miedziowego giganta Radosław Domagalski-Łabędzki.

- Rewizję strategii KGHM na lata 2017-2021 z perspektywą 2040 roku ogłosimy w maju. Bardzo niebawem. W oczywisty sposób zarząd musi się zmierzyć z kwestią oceny efektywności poszczególnych aktywów. Zwłaszcza w kontekście dłuższej perspektywy - powiedział dziennikarzom prezes spółki, który uczestniczył w Katarsko- Polskim Forum Gospodarczym.

Pytany o wypłatę dywidendy za 2017 rok, prezes Domagalski-Łabędzki powiedział, że trwa dyskusja na ten temat.

KGHM zanotował w pierwszym kwartale 2017 roku 398 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 161 mln zł zysku przed rokiem. Wynik okazał się o niższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał 719,7 mln zł, jednak nie uwzględniał informacji o ujemnych różnicach kursowych, którą spółka podała 28 kwietnia.

Rewizja strategii

- Absolutnie wierzę w KGHM, uważam, że najtrudniejszy okres mamy za sobą. Koniunktura nam sprzyja, mamy stabilność i w zarządzie, i w procesie operacyjnym w obszarach, które sprawiały nam pewne trudności - np. aktywa zagraniczne - ocenił.

W połowie marca spółka podała w raporcie rocznym, że w tym roku będzie kontynuować prace związane z rewizją strategii.

W 2016 roku zarząd KGHM Polska Miedź podjął decyzję o gruntownej rewizji strategii spółki. Rewizja strategii skoncentrowana jest na dostosowaniu celów spółki do przewidywanych możliwości finansowych z uwzględnieniem warunków rynkowych i konieczności optymalizacji kosztów - napisano wówczas w raporcie rocznym.

Przekazano w nim, że "prace związane z rewizją strategii spółki nie zostały zakończone w 2016 r. i będą kontynuowane w 2017 r."

Lider sektora wydobywczego

KGHM zajmuje się wydobyciem i przetwórstwem cennych surowców naturalnych. Jego sercem jest największe w Europie złoże rudy miedzi zlokalizowane w południowo-zachodniej Polsce. Obecnie firma dysponuje zdywersyfikowanym geograficznie portfelem projektów górniczych. Posiada zakłady produkcyjne na trzech kontynentach - w Europie, Ameryce Północnej i Południowej. Kontrolowane przez KGHM światowe zasoby rudy miedzi - 22,7 milionów ton - gwarantują firmie miano lidera przemysłu wydobywczego. W portfolio pojawiły się również nowe metale takie jak molibden, pallad czy nikiel.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane