• rozwiń

Temat: Energetyka

Gazprom zbudował potężny fragment Tureckiego Potoku

PGNiG: Gazprom powinien zapłacić karę Odtwórz: PGNiG: Gazprom powinien zapłacić karę
PGNiG: Gazprom powinien zapłacić karę "Źródło: tvn24"

Gazprom zbudował już ponad 220 kilometrów morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok - podał prezes rosyjskiego koncernu Aleksiej Miller. Długość morskiej części magistrali ma wynieść 910 kilometrów, a odcinka lądowego na terytorium Turcji - 180 kilometrów.

- W kierunku południowym pełną parą prowadzona jest budowa Tureckiego Potoku. Na lądowym odcinku w Rosji zakończono wiercenie dwóch mikrotuneli i układanie rur. Na odcinku morskim na dwóch nitkach położono już łącznie 220 km gazociągu - poinformował Miller.

Czas inwestycji

Gazprom rozpoczął budowę morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok (Turkish Stream) 7 maja u rosyjskiego wybrzeża Morza Czarnego. Projekt ten zakłada budowę gazociągu po dnie Morza Czarnego do europejskiej części Turcji i dalej do granicy z Grecją.

Pierwsza nitka będzie zaopatrywać rynek turecki, a druga ma być wykorzystywana do dostarczenia gazu do krajów południowej i południowo-wschodniej Europy.

Przepustowość każdej z nitek wynosi 17,75 mld metrów sześciennych gazu rocznie. Miller zapowiedział w czerwcu, że budowa dwóch nitek Tureckiego Potoku zakończy się w 2019 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane