• rozwiń

Dostawcy prądu kończą ze sprzedażą. Ważny apel do klientów

Energia dla firm i Energetyczne Centrum przestają sprzedawać prąd Odtwórz: Energia dla firm i Energetyczne Centrum przestają sprzedawać prąd
Energia dla firm i Energetyczne Centrum przestają sprzedawać prąd "Źródło: TVN24 BiS"

Spółka Energetyczne Centrum poinformowała we wtorek, że przestała świadczyć usługę sprzedaży energii elektrycznej, a jej klienci przeszli na sprzedaż rezerwową. To nie pierwsza firma z tej branży, która zdecydowała się na taki krok w ostatnich dniach. Sprzedaż prądu przestała świadczyć również spółka Energia dla firm. Obie firmy podkreśliły, że dotychczasowi klienci powinni jak najszybciej wybrać nowego dostawcę energii.

Jak poinformowała tvn24bis.pl Agnieszka Tarasewicz, prezes CUWEiG, spółki z Grupy Energia dla firm, firma zaprzestała świadczyć usługi sprzedaży energii elektrycznej od 7 września. "Od tego dnia klienci są w sprzedaży rezerwowej. Zostali poinformowali o sytuacji spółki komunikatem na jej stronie internetowej oraz skierowaliśmy do nich ponad 13 tysięcy e-maili z wyjaśnieniem. Udzielamy także informacji naszym dotychczasowym klientom na infolinii - dodała.

Jak podkreśliła, z usług zakupu energii elektrycznej korzystały zarówno przedsiębiorstwa jak i klienci indywidualni.

Spółka tłumaczy w komunikacie, że sprzedaż rezerwowa oznacza zachowanie ciągłości dostaw prądu. "Państwa sprzedawcą będzie Sprzedawca Rezerwowy wyznaczony na terenie Państwa Operatora Systemu Dystrybucyjnego" - czytamy.

Ceny mogą wzrosnąć

Firma poinformowała, że wystawi rozliczenie końcowe za energię zużytą do 6 września b.r. na podstawie danych pomiarowych przekazanych od Operatora Systemu Dystrybucyjnego, natomiast za energię zużytą od 7 września rachunki wystawi Sprzedawca Rezerwowy.

"Ceny Sprzedaży Rezerwowej mogą być wyższe od cen dotychczasowych, dlatego celem minimalizacji kosztów prosimy o wybór i podpisanie umowy z nowym sprzedawcą energii elektrycznej" - podkreśliła Energia dla firm.

Firma wyraziła również "głębokie ubolewanie, że pomimo wdrażanych intensywnie od kilku miesięcy procesów restrukturyzacyjnych, nie może dalej prowadzić koncesjonowanej działalności w sposób stabilny i przewidywalny".

Tarasiewicz zapytana, czy spółka definitywnie kończy działalność odparła, że "rozważane są różne scenariusze".

Kolejna spółka

To jednak niejedyna firma, która poinformowała o zaprzestaniu usług sprzedaży energii elektrycznej. We wtorek komunikat w tej sprawie zamieściła również Energetyczne Centrum S.A.

Podobnie jak w przypadku Energii dla firm, klienci tej firmy "przejdą na sprzedaż rezerwową".

Firma poinformowała w komunikacie, że wystawi rozliczenie końcowe za energię zużytą do 10 września b.r. na podstawie danych pomiarowych przekazanych od Operatora Systemu Dystrybucyjnego, natomiast za energię zużytą od 11 września rachunki wystawi Sprzedawca Rezerwowy.

Energetyczne Centrum rozpoczęło działalność w 2011 roku.

Jak czytamy na stronie spółki, od tego momentu do firmy dołączyło ponad 200 tys. klientów indywidualnych i biznesowych.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane